המרוץ לנשיאות: שפל בתמיכה בטראמפ

סקר חדש שהתפרסם היום מצביע כי הפופולריות של המועמד הרפובליקני נמצאת בשפל שבו לא הייתה מאז הסתיו. על פי הסקר זוכה טראמפ ל-39% תמיכה בלבד, לעומת 51% לקלינטון. הסוקרים מעריכים כי המועמדת הדמוקרטית זוכה ליתרון בשל סלידה הולכת וגוברת מעמדותיו של טראמפ

חדשות רעות לטראמפ (רויטרס)

דונלד טראמפ ממשיך לאבד גובה במרוץ לנשיאות: על פי סקר חדש שפורסם היום (ראשון) בוושינגטון פוסט וברשת ABC, זוכה הילרי קלינטון ל-51% תמיכה, לעומת 39% בלבד לטראמפ - הפרש של 12%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורכי הסקר מצביעים על "חוסר נוחות גורפת" ממועמדותו של טראמפ - גם בקרב תומכים של המפלגה הרפובליקנית. אמריקנים רבים מפגינים אי שביעות רצון מהרטוריקה של טראמפ, מהערכים שהוא משדר, מיחסו לסוגיות חוץ ואפילו מהאופן שבו הוא מנהל את עסקיו.

הילרי נהנית מהסלידה מטראמפ (רויטרס)

מהסקר - שנערך מיד לאחר הטבח באורלנדו - עולה ששניים מכל שלושה אמריקנים סבורים שטראמפ אינו מוסמך להוביל את ארצות הברית ומאמינים שההערות שלו נגד נשים ומוסלמים מצביעות על נטייה לא הוגנת שלו. יותר מכל התרעמו הנשאלים על המתקפה של טראמפ נגד שופט פדרלי בשל מוצאו המקסיקני.

עם זאת, לא מעט מהנשאלים אמרו שאינם מרוצים מהאופן שבו התמודדה קלינטון עם פרשת המיילים וכמחצית מהנשאלים הביעו חוסר התלהבות מהרעיון של קלינטון כנשיאה. הנתון הזה מלמד על חוסר פופולריות היסטורי של שני המועמדים לנשיאות.

טראמפ וקלינטון, רגע לפני הוועדות הלאומיו (רויטרס)

עורכי הסקר טוענים שהבחירות שיתקיימו בנובמבר עשויות להיזכר בסוף כהצבעת נגד - כשהאמריקנים מצביעים עבור המועמד שמרגיז אותם פחות. הירידה האחרונה בפופולריות של טראמפ מבשרת על היתרון הגדול ביותר של קלינטון מאז הסתיו האחרון - ועל מהפך דרמטי מסקר דומה שנערך רק בחודש שעבר, אז זכה טראמפ ל-46% תמיכה מול 44% לקלינטון.

הבעיה המרכזית של טראמפ היא במחנה שלו עצמו. כמעט שליש מהרפובליקנים, או מהאזרחים שמגדירים את עצמם כנוטים לתמוך בעמדות המפלגה הרפובליקנית, סבורים שטראמפ אינו מתאים להיות נשיא. 18% מהם טוענים כי הוא אינו מייצג את אמונותיהם. האתגר העומד בפני טראמפ הוא לאחד את שורות המפלגה לקראת הוועידה שתתקיים בחודש הבא בקליבלנד. לעומת זאת, 88% מהדמוקרטים מתייצבים מאחורי קלינטון.