בקבוקי תבערה מחוץ לכנס של טראמפ

עשרות מפגינים התפרעו הלילה מחוץ לעצרת שכינס המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, בניו מקסיקו בניסיון להביא לביטולה. המפגינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה ואף גרמו לנזק לרכוש - אך טראמפ לא התרשם, והמשיך באירוע כרגיל כשהוא תוקף את התקשורת ויריבתו קלינטון

מהומות פרצו מחוץ לעצרת שקיים הלילה (שלישי) המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, במדינת ניו מקסיקו. לפי דיווחי המשטרה המקומית, עשרות המפגינים השליכו אבנים ובקבוקי תבערה, וגרמו לנזק לרכוש במקום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חרף העובדה שדבריו נקטעו מספר פעמים, טראמפ עצמו לא התרגש במיוחד מהמפגינים, ובאמצע נאומו אף עצר ואמר "זה מלהיב, לא?" בעת שמספר שוטרים פינו מפגינה נזעמת במיוחד. עם זאת, במשטרה עידכנו כי אף מפגין לא נעצר וכי לא נעשה שימוש בגז מדמיע בעת פיזור ההפגנה.

באירוע עצמו טראמפ המשיך ברטוריקה התוקפנית בה הוא מאופיין, כשכינה את התקשורת "רפש לא הגון", וכמובן שגם את יריבתו, המועמדת הדמוקרטית המובילה הילרי קלינטון. טראמפ התייחס להאשמה של קלינטון לפיה לפני המשבר הכלכלי הביע תקווה כי שוק הנדל"ן יקרוס על מנת שיוכל להרוויח יותר כסף. "אני איש עסקים, זה מה שאני אמור לעשות", אמר, "אני מרגיש רע, אבל מה הייתי אמור לעשות? אני איש עסקים, לא ידעתי שאני עומד לרוץ לנשיאות".

טראמפ אף האשים את קלינטון בשליחת מפגינים יוצאי צבא מחוץ למגדליו בניו יורק. "הילרי הביאה אותם לשם, היא כזו מושחתת!", הצהיר בעצרת. המפגינים עצמם הצהירו שהגיעו להפגין לאחר שנחשף כי חרף טענות כי גייס שישה מיליון דולרים ליוצאי צבא באירוע צדקה שקיים, בפועל גייס סכום נמוך מכך משמעותית - עובדה שהקמפיין שלו הודה בה.