אדלסון יתמוך בטראמפ לנשיאות ארה"ב

עד כה לא הביע איל ההון היהודי את תמיכתו באף אחד מהמועמדים הרבים לראשות המפלגה הרפובליקנית בארה"ב, לקראת הבחירות ב-8 בנובמבר, אך אמש הודיע כי טראמפ "יהיה טוב לישראל". יו"ר בית הנבחרים פול ריאן אמר כי אינו יכול להביע תמיכה במועמד השנוי במחלוקת

אדלסון יתמוך בטראמפ (רויטרס)

איל ההון היהודי שלדון אדלסון, אחד מתורמיה הבולטים של המפלגה הרפובליקנית בארה"ב שעד כה לא הצהיר על תמיכה באחד המועמדים הרצים לראשותה, הודיע אמש (חמישי) כי יתמוך במועמד השנוי במחלוקת דונלד טראמפ, שנותר כעת המתמודד היחיד.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אדלסון ציין כי נפגש עם המתמודד הרפובליקני המוביל לאחרונה, וכי הוא יהיה טוב עבור ישראל. מנגד, בכירי המפלגה, ביניהם ג'ורג' בוש ומיט רומני, הודיעו כי לא יגיעו לוועידה הרפובליקנית שבה צפוי טראמפ להיות מוכרז כמועמד הרשמי לנשיאות.

גם יושב ראש בית הנבחרים האמריקני, פול ראיין, המוערך מאוד בקרב הרפובליקנים, הודיע אמש כי לא יתמוך בטראמפ. "אני עדיין לא מוכן סופית לתמוך במועמדותו", אמר ריאן בריאיון לרשת CNN. זוהי ההתייחסות הפומבית הראשונה שלו לנושא, אך גם בדברים האלו הוא אינו שולל לחלוטין תמיכה עתידית באיל הנדל"ן, שכל מתחריו במפלגה פרשו מהמרוץ.

"לא מוכן לתמוך במועמדות". ריאן (רויטרס)

טראמפ מצדו לא נשאר חייב. "איני מוכן לתמוך כעת במדיניות של בית הנבחרים והעומד בראשו", אמר. "נראה שבעתיד נוכל שנינו לעבוד יחד ונסכים על מה שטוב ביותר עבור העם האמריקני".

מי שבחר להביע תמיכה פומבית באיל ההון הוא מושל טקסס לשעבר ריק פרי. פרי הוסיף כי הוא מוכן להתמנות לסגן הנשיא - אם טראמפ ייבחר בבחירות שייערכו ב-8 בנובמבר. פרי היה הראשון לפרוש מהפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקנית עוד בספטמבר שעבר, אך לא חבר מיד למי שמסתמן כמועמד הוודאי של המפלגה הרפובליקנית בבחירות הקרובות.