האיש שמכיר את טראמפ טוב מכולם

אנתוני סנקל עובד כמשרת האישי של דונלד טראמפ באחוזתו בפלורידה כבר שלושה עשורים, תקופה בה למד עליו הכל: כיצד ללטף את האגו, החיבה להגזמות והפרזות וגם מה פירוש צבע הכובע שבחר טראמפ לחבוש. כך נראה המתמודד המוביל של הרפובליקנים לנשיאות דרך עיניו המעריצות של העובד המסור

סנקל וטראמפ (ניו יורק טיימס)

אחרי שגרף עוד מספר ניצחונות בבחירות המקדימות השבוע, דונלד טראמפ מסתמן כמועמד הבלתי נמנע של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות. אבל, באחוזתו בפאלם ביץ' פלורידה התואר הנשיא עשוי להיות ירידה בדרגה. "תמיד אפשר לדעת כשהמלך כאן", מכנה אותו אנתוני סנקל, שמשמש כמשרת הראשי באחוזה של המיליארדר כבר 30 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סנקל בן ה-74 עובד באחוזה בת 118 החדרים כבר קרוב לשישה עשורים, שלושה מהם תחת טראמפ. סנקל מתמחה בטיפוח האגו של הבוס שלו ובריאיון ל"ניו יורק טיימס" נזכר בפעם בה קיבל דיווח ממטוסו הפרטי של טראמפ כי הוא במצב רוח גרוע. סנקל מיהר לשכור חצוצרן שינגן עבורו את "Hail to the Chief", נעימת הפתיחה המקדמת את פני נשיא ארה"ב, עם הגיעו לאחוזה.

לדברי סנקל, טראמפ מסתפק בכארבע שעות שינה בלילה וקורא מדי בוקר שלל עיתונים. לאחר מכן, הוא יוצא ליומו לבוש במכנסי חאקי, חולצה לבנה וכובע. הצוות המנוסה כבר יודע שאם הכובע שבחר טראמפ לבן, סימן שהוא במצב רוח טוב. אם מדובר בכובע אדום, מומלץ לשמור ממנו מרחק.

המשרת הבחין לאורך השנים בחיבתו הידועה של טראמפ להגזמות: כך, למשל, אהב לספר למבקרים כי האריחים באחד מהחדרים בחדר, המעוטרים בציורים משירי ילדים מוכרים, עוצבו על ידי וולט דיסני בעצמו. כשסנקל - הבקיא במיוחד בהיסטוריה של האחוזה - גילגל את עיניו והזכיר כי זו לא האמת, טראמפ צחק והשיב: "למי אכפת?".

סנקל. עובד עם טראמפ כבר 30 שנה (ניו יורק טיימס)

אך למרות חיבתו להפרזות, סנקל עדיין מעריץ את טראמפ ללא גבולות. כך, למשל, הוא לא מהסס להשמיץ את נשותיו לשעבר תוך הבעת הערכה לזו הנוכחית, ומדי פעם, כשטראמפ נכס לחדר, הוא קורא לכל הצוות לעמוד על רגליו מתוך כבוד - הוראה לה הם מצייתים, כמובן. בנוסף, סנקל חולק עם טראמפ שלל עמדות פוליטיות, ובראשן החשש ממתקפות של קיצונים איסלאמיים.

ההערכה בין השניים הדדית: כשב-1991 סנקל יצא לשנת שבתון במטרה להפוך לראש העיר בעיירה במערב וירג'יניה, טראמפ לא היסס לאשר את הבקשה. כששמע כי אחד הצעדים בהם נקט בתפקידו החדש היה לדרוש ממקבצי נדבות לקבל אישורים מיוחדים, כתב לו כי "זה נהדר!". בשנת 2009 ניסה סנקל לצאת לגמלאות, אך טראמפ החליט שאי אפשר לוותר עליו - וביקש ממנו לשוב לעבודה. סנקל מיהר להסכים.