מישל אובמה מבהירה: לא ארוץ לנשיאות

בזמן שהמרוץ לנשיאות ארצות הברית מתחמם, מישל אובמה כבר נערכת לעזיבת הבית הלבן בתחילת שנת 2017. בניגוד לספקולציות היא הבהירה: "אני לא ארוץ לנשיאות, זה הספיק למשפחה שלנו"

לא הולכת בדרכה של הילרי קלינטון: מישל אובמה, רעייתו של הנשיא האמריקני, ידועה בשל פעילותה החברתית - בעיקר בתחום האוכל הבריא לילדים והפעילות הגופנית. האהדה לה זכתה אשת הנשיא - יחד עם הקשרים שיצרו השניים בוושינגטון - הובילו לאחרונה להערכות כי גם מישל אובמה תפתח בעתיד קריירה פוליטית: הלילה (בין רביעי לחמישי) הבהירה אובמה כי היא אינה מתכוונת לשוב לבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום בפסטיבל המוזיקה South by Southwest בטקסס אמרה אובמה כי היא ומשפחתה יעזבו את הבית הלבן בינואר 2017, עם השבעתו של נשיא חדש - והפעם לצמיתות (אלא אם כן אחת מהבנות, סשה או מלייה, תשחזר את צעדיו של ג'ורג' בוש הבן).

"אני לא ארוץ לנשיאות - אני לא הולכת לעשות את זה, לא לא", אמרה לקהל. לדבריה, היא שואפת להמשיך בעשייה ציבורית - תוך הימנעות ממחלוקות פוליטיות: "אני רוצה להשפיע על כמה שיותר אנשים".

עוזבים עוד 10 חודשים (רויטרס)

אשת הנשיא האמריקני ציינה כי שתי הבנות הן חלק ממערך השיקולים שהוביל אותה להחלטה: "הן התמודדו בחן ובאלגנטיות עם תקופת הנשיאות, אבל זה הספיק לנו".

עם זאת, אובמה לא התייחסה לשמועות לפיהן תתמודד לתפקיד הסנאטורית של מדינתה אילינוי. "יש פוטנציאל שהקול שלי יישמע בעתיד על ידי רבים שלא מקשיבים לי עכשיו כי אני מישל אובמה, האישה הראשונה", הוסיפה אובמה - שציינה כי פעילות רבה למען הציבור נעשית "הרחוק מאור המצלמות".