תחילת הסוף? טראמפ נחלש בפריימריז

אחרי שהממסד הרפובליקני תקף אותו בחריפות בשבוע שעבר, המומנטום של דונלד טראמפ מתחיל להיחלש: מתוך 4 המדינות בהן נערכו הלילה בחירות מקדימות במפלגה הרפובליקנית, שבכולן היה צפוי לנצח, הפסיד טראמפ ליריבו טד קרוז בשתיים; אצל הדמוקרטים, סנדרס הפתיע עם ניצחון בנברסקה - אך קלינטון עדיין מובילה

תם המומנטום של דונלד טראמפ? אחרי מתקפה תקשורתית מצד צמרת המפלגה הרפובליקנית במהלך השבוע שעבר, הפסיד לפנות בוקר (ראשון) איש העסקים את הבחירות המקדימות במיין ובקנזס לטד קרוז, וניצח בלואיזיאנה ובקנטאקי בלבד - זאת בניגוד לסקרים, שצפו לטראמפ ניצחון סוחף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מדבר לכל אותם אנשים שחוששים לעתיד", אמר קרוז לאחר הניצחון בקנזס, "אומרים לנו שזו הנורמה, שזה הכי טוב שיכול להיות - אני אומר שאנחנו הכוח של אמריקה. אפשר להגיד 'נעשה את אמריקה גדולה שוב', אפשר אפילו להדפיס את זה על כובע בייסבול, אבל צריך להבין את הערכים שעשו את אמריקה גדולה מלכתחילה", עקץ את יריבו.

טראמפ עצמו הצהיר, עם היוודע התוצאות, כי על מרקו רוביו לפרוש מהמירוץ לאחר שלא הצליח להגיע אפילו למקום השני באף אחת מארבע המדינות בהן התקיימו הבחירות המקדימות: "אתה צריך להיות מסוגל לנצח, והוא לא מסוגל לנצח. אשמח להתמודד עם קרוז אחד-על-אחד, זה יהיה כל כך כיף", הוסיף.

ההפתעה היחסית מהתוצאות עשויה לנבוע מכך שבקנזס, קנטאקי ומיין התקיימו בחירות מקדימות בשיטת אסיפות ועידה, שאת תוצאותיהן מתקשים יותר הסוקרים לנבא.

סנדרס וקלינטון. המירוץ נמשך (רויטרס)

גם במפלגה הדמוקרטית התקיימו הלילה בחירות מקדימות, בשלוש מדינות, וברני סנדרס הפתיע עם ניצחון במדינת נברסקה לצד ניצחון צפוי יותר במדינת קנזס. קלינטון, מצידה, גרפה את מירב הקולות בלואיזיאנה וממשיכה להיות המועמדת המובילה עם 1,066 צירים מתוך 2,383 הצירים הדרושים לניצחון, בעוד שסאנדרס גרף עד כה 432 צירים בלבד.

התוצאות המלאות:

קנזס: קרוז - 48.2%, טראמפ - 23.3%, רוביו - 16.7%, קייסיק - 10.7%; סנדרס - 67.7%, קלינטון - 32.3%

לואיזיאנה: טראמפ - 42.1%, קרוז - 37.7%, רוביו - 11.2%, קייסיק - 5.9%; קלינטון - 44.9%, סנדרס - 23.4%

קנטאקי: טראמפ - 35.9%, קרוז - 31.6%, רוביו - 16.4%, קייסיק - 14.4%

מיין: קרוז - 45.9%, טראמפ - 32.6%, קייסיק - 12.2%, רוביו - 8%

נברסקה: סנדרס - 55.1%, קלינטון - 44.9%