המרוץ לנשיאות: מהלומה לטראמפ

5 מדינות מצביעות הלילה: המיליארדר קיווה להמשיך לשעוט קדימה אחרי הבליץ של הרפובליקנים נגדו, אך בינתיים טד קרוז רושם ניצחון סוחף בקנזס ובמיין. אצל הדמוקרטים סנדרס הפתיע את קלינטון בנברסקה

שוב במוקד. דונלד טראמפ (רויטרס)

חמש מדינות הצביעו הלילה: נראה שהתאחדות צמרת המפלגה הרפובליקנית לבליץ תקשורתי נגד דונלד טראמפ הוכיחה את עצמה - איש העסקים השנוי במחלוקת נתקל במהלומה בשעטה שלו קדימה, במיין ובקנזס הקולות הלכו ליריבו טד קרוז. חמש מדינות מצביעות הלילה בבחירות המקדימות, מתוכן ארבע במפלגה הרפובליקנית ושלוש אצל הדמוקרטים. סנדרס רושם ניצחון מפתיע בנברסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנצחים:

קנזס- קרוז ( 48.2%)

לואיזיאנה- טראמפ (47.7%), קלינטון (70.5%)

מיין- קרוז (45.9%)

נברסקה- סנדרס (54.8%)

הבחירות במדינות השונות התקיימו בשיטות שונות. בקנזס, קנטקי ומיין התקיימו אסיפות בחירות שאת תוצאותיהן באופן מסורתי הסוקרים מתקשים יותר לחזות. בקנזס, שם חולקו 40 צירים, הסקרים הצביעו על יתרון משמעותי לטראמפ - אך על פי תוצאות האמת דווקא קרוז הוא זה שרושם ניצחון. לאחר ספירת יותר ממחצית הקולות, טד קרוז מוביל עם 51%, אחריו דונלד טראמפ עם 24.2% ושלישי המועמד מרקו רוביו שמסתפק ב 14.4% מהקולות. גם מיין בחרה בטד קרוז, בניגוד לציפיות.

"אני מדבר לכל אותם אנשים שחוששים לעתיד", אמר קרוז לאחר הניצחון בקנזס, "אומרים לנו שזו הנורמה, שזה הכי טוב שיכול להיות, אני אומר שאנחנו הכוח של אמריקה, אפשר להגיד נעשה את אמריקה גדולה שוב, אפשר להדפיס על כובע בייסבול, אבל צריך להבין את הערכים שעשו את אמריקה גדולה".

מארבעה יוצא אחד (רויטרס)

לואיזיאנה היא היחידה מבין חמש המדינות שבה התקיימו פריימריז רגילים. הרפובליקנים יחלקו 46 צירים, הסקרים המקדימים חזו ניצחון מוחץ לטראמפ. ואכן הוא מנצח בפער יפה עם 47.7% מהקולות, לעומת המועמד הבא אחריו טד קרוז, שיסתפק ב 23.4% בלבד מהקולות.

עדיין עשוי להפתיע? סנדרס וקלינטון (רויטרס)

במחנה הדמוקרטי רושמת קלינטון ניצחון גדול עם 71% מהקולות בלואיזיאנה, שם חולקו 55 צירים בסך הכל. עם זאת, בקנזס ובנברסקה (33 ו-25 צירים בהתאמה) מתקיימות אסיפות בחירות. פרשנים רבים העריכו שסנדרס עשוי להפתיע את הילרי בשתי המדינות הללו ולהשיג ניצחון - מה שעשוי להחזיר שוב את המומנטום לכיוונו אחרי הכישלון היחסי ב"סופר טיוזדיי". ואכן תוצאות האמת מנברסקה משמחות עבור סנדרס, שם ניצח עם 54.8% מהקולות, לעומת 45.2% לקלינטון.