עכשיו זה רשמי: בן קרסון פרש מהמרוץ

מנתח המוח לשעבר, שזכה למספר הקולות הנמוך ביותר ב"סופר טיוזדיי" הודיע באופן רשמי על פרישתו מהמרוץ לנשיאות. "הרבה אוהבים אותי, אך לא מצביעים", הסביר את כשלנו. במהלך השבוע רמז על כוונותיו ואמר כי הוא "לא רואה דרך פוליטית שתוביל קדימה"

עכשיו זה רשמי: קרסון פורש מהמרוץ (רויטרס)

המועמד הרפובליקני בן קרסון הודיע הלילה (שבת) באופן רשמי על החלטתו לפרוש מהמרוץ לבית הלבן ב-2016, זאת לאחר שלא הצליח לזכות במספיק קולות במדינות שבהן כבר נערכו הבחירות המקדימות. "ישנם המון אנשים שאוהבים אותי, הם פשוט לא מצביעים לי", אמר קרסון בנאום בוועידה של חברי המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנתח המוח לשעבר פרסם ביום רביעי הודעה שבה טען כי הגיע להחלטה אחרי שראה את תוצאות הבחירות המקדימות שנערכו השבוע ב"סופר טיוזדיי", בהן קיבל את מספר הקולות הנמוך ביותר מבין חמשת המתמודדים.

לדברי קרסון, הוא "לא רואה את המשך הדרך פוליטית במאבק על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית", שלא לקח חלק בעימותים שנערכו לאחר יום הבחירות הגורלי. "לאור תוצאות הבחירות המקדימות, אני לא רואה דרך פוליטית שתוביל קדימה", כתב. "בכל מקרה התנועה העממית שהקמנו תמשיך לפעול". 

המועמדים הרפובליקנים בתחילת הדרך (רויטרס)

בסוף השנה שעברה, לפרק זמן מסוים, נראה קרסון, המנתח האפרו אמריקני, דווקא כמועמד מבטיח ואף קיבל בסקרים מספרים דומים לאלו של דונלד טראמפ. אך לאחר מספר שאלות שחשפו את בורותו בנושאי מדיניות חוץ, הוא איבד את קסמו ואת תומכיו. תמיכה של ארגונים דתיים קיצוניים הצליחה להעיר במשהו את הקמפיין שלו בינואר, אבל לא החזירה את המועמד המתון, שנשמע ומשדר אישיות הפוכה לזו של טראמפ, לחוד המרוץ.

קרסון ייזכר מהמרוץ הזה כמי שאמר שמוסלמי לא יכול להיות נשיא וכמי שמתח ביקורת חריפה כלפי המדיניות של הנשיא ברק אובמה, במיוחד תכנית הבריאות שלו. אבל האמירה השנויה ביותר במחלוקת שלו הייתה בנושא אחזקת נשק, כשאמר - אם היהודים היו חמושים, השואה הייתה נגמרת אחרת. אם קרסון אכן יפרוש מהמרוץ, ארבעת המתמודדים שיוותרו הם דונלד טראמפ, טד קרוז, מרקו רוביו וג'ון קייסיק.