"סופר טיוזדיי" יצא לדרך. סקר: קלינטון וסנדרס יגברו על טראמפ?

אלפי אמריקנים כבר הצביעו במסגרת ה"סופר טיוזדיי" שנחשב לנקודת ציון משמעותית בבחירות המקדימות לנשיאות. סקר: קלינטון וסנדרס מנצחים בהתמודדות אפשרית מול טראמפ. כל העדכונים

"סופר טיוזדיי" - יריית הפתיחה: אלפי אזרחים אמריקנים כבר החלו להצביע במסגרת יום שלישי הגדול, המהווה צומת משמעותי בבחירות המקדימות לנשיאות ארצות הברית.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרפובוליקנים והדמוקרטים החלו בהצבעה למועמדים ב-13 מדינות ברחבי ארצות הברית, החל בוורמונט שממזרח לטקסס ועד לג'ורג'יה שבדרום. הקלפיות צפויות להיות פתוחות עד השעה 19:00 (שעון מקומי), כשעל הפרק - 25% מקולות הרפבוליקנים ו-21% מקולות הדמוקרטים.

על פי סקר מיוחד שנערך עבור רשת CNN ופורסם היום (שלישי), כל אחד מהמתמודדים הדמוקרטים שייבחר, צפוי לנצח בהתמודדות אפשרית מול דונלד טראמפ. מהסקר עולה כי קלינטון מנצחת את טראמפ בתוצאה של 52% תמיכה, מול 48%, ואילו סנדרס ינצח בהבדל גדול עוד יותר - 55% מול 43%.

טראמפ והילארי - מובילים בסקרים (רויטרס)

סקרים נוספים מנבאים ניצחונות לטראמפ ולקלינטון בתום יום ההצבעות הגורלי, שנחשב למפרך ביותר עבור המועמדים שממשיכים לחזר אחר המצביעים. במפלגה הרפבוליקנית, טראמפ מרוצה מיתרון בסקרים במיוחד בטקסס, שם הוא גובר על הסנאטור המקומי טד קרוז. הוא גם נהנה מהסקרים באלאבמה, ארקנסו, ג'ורג'יה, מסצ'וסטס, אוקלוהומה, טנסי, ורמונט ורג'יניה, אלסקה ומינסוטה מנבאים ניצחון למיליארדר שכבר מחזיק בניצחונות מוקדמים בשלוש מתוך ארבע המדינות שכבר בחרו.

מנגד, כל ניצחון לטד קרוז או למרקו רוביו מפלורידה, יהיו הישג עבורם. מועמדים כמו ג'ון קייסיק או בן קרסון כבר לא מוזכרים בשום מקום כמנצחים פוטנציאלים.

ברני סנדרס מצביע בוורמונט היום (רויטרס)

בינתיים, טראמפ ממשיך לספק חומרים גלם לסערות תקשורתיות. על פי ידיעות שמתפרסמות בארצות הברית, ה"ניו יורק טיימס" מחזיק בהקלטה שבה טראמפ אומר בעצמו שהוא לא מאמין לדברים שהוא אומר בנוגע לבלימת ההגירה. אך גם התנערותו של האפיפיור מטראמפ והתמיכה שקיבל מראש ארגון הימין הגזעני האמריקני ה-KKK, לא פגעו בהצלחתו של טראמפ עד כה.

במפלגה הדמוקרטית, הילארי קלינטון מעודדת מהניצחון בדרום קרוליינה ומרוצה מהסקרים המוקדמים שמנבאים לה ניצחון על ברני סנדרס. בשלב זה, הסנאטור מוורמונט יכול רק להפתיע באלאבמה, ארקנסו, ג'ורג'יה, מסצ'וסטס, טנסי, אוקלוהומה, טקסס, וורמונט, מינסוטה וסמואה האמריקנית.

ברני סנדרס הספיק כבר להצביע בביתו שבוורמונט וסיפק זריקת עידוד לתומכיו: "אנחנו עומדים להצליח, אם לא, נמשיך להיאבק". הוא הוסיף כי בכל מקרה, מה שלא יצליח במהלך ה"סופר טיוזדיי" יכול להצליח עד יולי. סנדרס הסתמך בדבריו על התמודדותה הקודמת של יריבתו קלינטון נגד הסנאטור ברק אובמה ב"יום שלישי הגדול" ב-2008, אך הפסידה לו בסופו של דבר בסופו של הקמפיין.