ניצחון ענק להילרי קלינטון בדרום קרוליינה

שמונה שנים לאחר שהובסה באותה מדינה מול ברק אובמה, זכתה קלינטון בכ-73% מהקולות במדינת דרום קרוליינה - לקראת ההתמודדות הסוערת ב"יום שלישי הגדול". בנאומה היא עקצה את טראמפ: "צריך להפיל מחסומים, לא לבנות חומות"

תוספת כח לאשת הנשיא לשעבר, שמקווה לחזור לבית הלבן: הילרי קלינטון ניצחה הלילה (בין שבת לראשון) בפער גדול בבחירות בדרום קרוליינה, באותה מדינה בה ספגה תבוסה מוחצת לפני שמונה שנים בהתמודדות מול ברק אובמה. לאחר ספירת 99% מהקולות, התגלה כי קלינטון זכתה ב-73.5% לעומת 26% בלבד ליריבה, ברני סנדרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קלינטון מקווה כי התמיכה המוחצת במדינה תעניק לה רוח גבית לקראת ה"סופר טיוזדיי" - יום שלישי הקרוב, בו ייערכו הצבעות ב-11 מדינות במקביל. עם זאת, הסקרים מנבאים כי סנדרס ינצח - או לפחות ייתן קרב משמעותי - בחלק מהמדינות הללו.

מדובר בניצחון הגדול השני ברציפות לקלינטון, לאחר שזכתה בבחירות בנוודה ברוב של כ-5%. קודם לכן הפסידה באופן מוחץ בניו המפשייר וניצחה באייווה על חודם של מספר קולות. "עברנו הצבעה בארבע מדינות ואני רוצה לברך את הסנאטור סנדרס על מרוץ מעולה, מחר הקמפיין הופך לכלל-ארצי", אמרה לאחר פרסום התוצאות.

סנדרס: "הקמפיין רק מתחיל" (רויטרס)

"אנחנו הולכים להתמודד על כל קול בכל מדינה, לא ניקח שום דבר או אף אחד כמובן מאליו", הוסיפה. קלינטון לא היססה לשלוח עקיצה גם לעבר טראמפ, היריב מהמפלגה הרפובליקנית: "בניגוד למה שאתם שומעים, אנחנו לא צריכים להפוך את ארצות הברית לגדול שוב - היא מעולם לא הפסיקה להיות גדולה. במקום לבנות חומות, צריך להפיל מחסומים".

סנדרס בירך את קלינטון על ניצחונה, אך הבהיר כי מדובר רק במדינה אחת וטען כי המרוץ יימשך עוד זמן רב: "הקמפיין רק מתחיל, לא נעצור". במקביל, במפלגה הרפובליקנית נמשך קרב ההשמצות: המועמדים רוביו וקרוז חשפו את תצהירי המס שלהם, ולחצו על יריבם העשיר טראמפ לפעול לחשיפת היקף הונו: "לנו אין מה להסתיר, האם לו יש?"