בחירות בנבדה: המבחן של קלינטון‎

לאחר הניצחון הדחוק באיווה, התבוסה בניו המפשייר וההסתבכות בפרשת המיילים קלינטון חייבת ניצחון משמעותי על סנדרס בפריימריז של הדמוקרטים. אצל הרפובליקנים, טראמפ רוצה להמשיך במומנטום גם בדרום קרוליינה

מבחן חשוב, קלינטון (רויטרס)

הדמוקרטים והרפובליקנים מתכוננים לעוד סיבוב בבחירות המקדימות שיקבעו את המועמד של כל מפלגה לנשיאות ארה"ב: הילרי קלינטון וברני סנדרס ימשיכו היום (שבת) בקרב הצמוד ביניהם גם במדינת נבדה, בעוד ששלל המתמודדים הרפובליקנים ינסו לכבוש את לב המצביעים בדרום קרוליינה. מדובר בבחירות שצפויות להכריע את המומנטום לקראת "סופר טיוזדיי" - יום הבחירות בתחילת מרס בו תיערך הצבעה לא פחות מ-13 מדינות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש לנו כאן תנועה", הצהיר המתמודד הרפובליקני המוביל דונאלד טראמפ בעצרת מול אלפי תומכים אתמול. "אסור לנו להרוס את התנועה הזאת. עלינו לוודא שיש לנו כוח משמעותי - אנחנו חייבים לצאת מחר ולהצביע". עם זאת, גם המתמודדים האחרים ובראשם טד קרוז, מרקו רוביו וג'ב בוש - עושים את מירב המאמצים להסיט את המומנטום לכיוונם.

הצעירים מתחברים, סנדרס (רויטרס)

עבור הדמוקרטים, תוצאות הבחירות רחוקות מלהיות ברורות: במדינת נבדה ישנם מיעוטים רבים, שאת לבם קלינטון ככל הנראה כבשה, אבל גם הרבה צעירים, שנוטים לכיוון סנדרס. ב-2008, כ-15% מהמצביעים בוועידת הבחירה בנבדה היו היספאנים ועוד 15% היו אפרו-אמריקנים.

סאנדרס השקיע מאמצים גדולים בתקופה האחרונה על מנת לזכות באהדתם, וביום חמישי זכה לתמיכה הרשמית של הוועד האפרו-אמריקני במדינה.

ימשיך בתנופה? טראמפ (רויטרס)

על פי הסקרים לקלינטון יש כרגע יתרון של 5%, אולם גורמים בקמפיין שלה טוענים כי אפילו ניצחון בפער זעום ייחשב בעיניה להצלחה. מנגד, הפסד יטיל ספק על יכולתה להיכנס ללב המצביעים כפי שסנדרס הצליח לעשות, מה שיעיב על כל המשך הקמפיין שלה.

חשוב להדגיש שתמונת המצב לא ברורה: רמת האמינות של הסקרים בנבדה ידועה כגרועה במיוחד, והאתר RealClearPolitics המאגד את שלל הסקרים האמינים כלל עד כה רק שלושה.