טראמפ נגד קרוז: "גנב קולות באיווה"

המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ אמנם הפסיד בבחירות המקדימות במדינת אייווה, אך הוא לא אמר את המילה האחרונה: בחשבון הטוויטר שלו מאשים טראמפ את טד קרוז בגניבת קולות ודורש בחירות חדשות. "טד קרוז לא ניצח באיווה, הוא גנב אותה", כתב. "הוא מנסה למשוך תשומת לב", הגיבו בחזרה במחנה של קרוז

אין סוף לדרמות בבחירות בארה"ב (רויטרס)

יממה בלבד לאחר הבחירות המקדימות באייווה בהן הפסיד, האשים היום (רביעי) המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ את הסנאטור טד קרוז בזיוף תוצאות הבחירות. לטענת טראמפ, גנב קרוז קולות ועל כן יש לערוך בחירות חדשות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשל ההונאה שביצע הסנטור קרוז במהלך הבחירות באייווה, יש לערוך בחירות חדשות או לבטל את כל הקולות שנספרו לטובתו", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו ותקף את המועמד שניצח בבחירות המקדימות הראשונות שנערכו בארה"ב. "טד קרוז לא ניצח באיווה, הוא גנב אותה", הוסיף טראמפ. "זו הסיבה שכל הסקרים טעו כל כך והוא זכה ביותר קולות משכולם צפו".

במחנה של קרוז דחו בהומור את הטענות ואמרו כי מדובר בניסיון למשוך תשומת לב. "המציאות הכתה בכוכב הריאליטי ואיש לא מדבר עליו יותר", אמר יועץ התקשורת של קרוז בריאיון לרשת CNN.

עוד טען טראמפ כי במהלך ההצבעה, פרסם קרוז בטוויטר כי המועמד בן קרסון פרש מהמרוץ והפציר להצביע לו במקום. "אנשים רבים הצביעו לקרוז במקום לקרסון בגלל הרמאות שלו", תקף טראמפ.

לא מתרגש מההאשמות. טד קרוז (רויטרס)

דבריו של טראמפ נאמרו לאחר שרשת CNN דיווחה שבכוונתו של קרסון לחזור לביתו מיד לאחר ההצבעה באייווה כדי לנוח, דיווח שככל הנראה התפרש על ידי אנשיו של קרוז באופן שגוי ועל כן הם פרסמו כי קרסון משעה את הקמפיין שלו. יש לציין כי קרוז התנצל בפני קרסון על הפרסום זמן קצר לאחר מכן, אך קרסון דרש את התפטרותם של אנשי הקמפיין של קרוז.

מרבית הסקרים שפורסמו בשבוע לפני הבחירות המקדימות צפו כי טראמפ ייקבל מעט יותר קולות מקרוז, מה שהעלה את הציפיות במחנה של טראמפ. ביום הבחירות, הוביל קרוז על טראמפ ב-4% וניצח את הבחירות באייווה. במקביל, היום פרש מתמודד רפובליקני נוסף - הסנאטור מקנטאקי רנד פול - מהמרוץ, לאחר שקיבל רק 4.5% תמיכה באייווה.