אובמה ניצח גם בפלורידה

הנשיא אובמה נועל את המסע לבחירתו מחדש בניצחון חשוב: אובמה ניצח גם בפלורידה, המדינה הרביעית באוכלוסייתה בארה"ב ומי שנחשבה לאחת משתי המדינות המתנדנדות החשובות ביותר, לצד אוהיו. תוצאות הסופיות של הבחירות: אובמה 332 אלקטורים, רומני 206

אובמה, ביידן ונשותיהם (AP)

נשיא ארה"ב ברק אובמה הוכרז כמנצח גם בפלורידה - המדינה הרביעית בגודלה בארה"ב ואחת מ"המדינות המתנדנדות" בבחירות. בכך, הנשיא זכה גם ל-29 האלקטורים של פלורידה ל-332 אלקטורים בסך הכל לעומת 206 של מיט רומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מזכיר המדינה של פלורידה אמר כי לאחר ספירת 100% מהקולות אובמה ניצח עם 50% מהקולות לעומת 49% למיט רומני. ההבדל בין המועמדים היה 74,000 קולות, כחצי אחוז מעל מספר הקולות שמצריך ספירה חוזרת על פי החוק במדינה.

גם ללא פלורידה היה אובמה מנצח את הבחירות, אך הניצחון בה מגביר את ההישג של אובמה - שהצליח לנצח בשבע מתוך שמונה המדינות המתנדנדות בהן הייתה תלויה נשיאותו, ובשתי הגדולות והחשובות שבהן - אוהיו ופלורידה.

פלורידה הייתה המדינה שהעניקה לבוש הבן את הנשיאות בבחירות 2000, שם הוא ניצח ברוב זעום של 531 קולות בלבד, במדינה בה גרים 19 מיליון איש. הניצחון של בוש הגיע לאחר ספירת קולות חוזרת והתערבות של בתי המשפט, ולמרות שבמספר הקולות הכללי אל גור קיבל חצי מיליון קולות יותר מבוש.