ברק אובמה שב לוושינגטון

לאחר שחגג מעט עם אנשי מטה הבחירות שלו, שב הנשיא הנבחר ברק אובמה בפעם השנייה לבית הלבן יחד עם משפחתו. על אף האווירה האופטימית שהציג אמש בנאום הניצחון, ייאלץ להתמודד תוך זמן קצר עם מצבה הכלכלי המחמיר של ארה"ב

אובמה ומשפחתו לאחר הניצחון בבחירות (חדשות 2)

לאחר שאמש חגג במטה הבחירות שלו בשיקגו את בחירתו מחדש לנשיאות, נחת ברק אובמה יחד עם משפחתו בביתו החדש ישן בוושינגטון. למרות הזמן המועט שחלף, עליו להתמודד תוך זמן קצר עם הבעיות הקשות אליהן נקלעה כלכלת ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הלילה נחתה המשפחה הנשיאותית בוושינגטון ושב לבית הלבן לאחר שאתמול נשא נאום משלהב במיוחד בפני תומכיו וקרא להם וגם ליריביו הפוליטיים מן המפלגה הרפובליקנית, לפעול עמו בכל הנוגע "לאתגרים העומדים בפני האומה".

על אף הרוח האופטימית שעמדה במרכז נאומו, אובמה יידרש מהר מאד לעמוד בפני סוגיות רבות הנמצאות במרכז סדר היום האמריקני ביניהם מצבה הכלכלי של ארה"ב. הנשיא יידרש גם להתפשר מול הקונגרס ולהשיג הסכמה בנוגע לתקציב האמריקני שעשוי לכלול קיצוצים כואבים והעלאת מסים.

על סדר היום: מצוק פיסקלי וגרעין האירני

התקשורת האמריקנית עוסקת ביום שלאחר הבחירות בתופעה שזכתה לכינוי "המצוק הפיסקלי". אם לא תושג הסכמה בין אובמה לקונגרס בנוגע לתקציב האמריקני, ייכנסו לתוקפם סדרת חוקים מימיו של הנשיא בוש שיחייבו בהעלאת מסים ובקיצוץ תקציבי נרחב. זאת ועוד, ארה"ב עדיין סובלת מאחוזי אבטלה גבוהים במיוחד על אף הדיווחים האחרונים על שיפור קל בנתוני התעסוקה.

במקביל יידרש אובמה במסגרת מדיניות החוץ שלו, להמשיך במאבק העיקש מול האירנים, במניעת המשך פיתוחה של תכנית הגרעין. אובמה יאלץ להמשיך במהלך כהונתו לפעול יחד עם המעצמות להטלת סנקציות נוספות על אירן ואף לעבוד בשיתוף פעולה עם ישראל בתחום.