קולורדו ווושינגטון בחרו: מריחאונה

במקביל לבחירתו של הנשיא ברק אובמה לכהונה נוספת, אזרחי ארה"ב הכריעו גם בשורה של נושאים חשובים נוספים. בקולרדו ובוושינגטון אישרו שימוש בסמים לצורכי "הנאה", ואילו במרילנד ובמיין התירו נישואים חד-מיניים

הצבעות בעד מריחאונה (AP)

הבחירות לנשיאות ארצות הברית הביאו להכרעה גם במגוון נושאים מהותיים אחרים כמו נישואים חד מיניים ושימוש במריחואנה לצורכי "הנאה". האזרחים האמריקנים שניגשו לקלפיות הצביעו גם על שורה של הצעות חוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במדינות קולורדו ווושינגטון אישרו חוק המתיר להחזיק בכמות קטנה של סם מסוג מריחואנה ואף לגדלו. החוק צריך עדיין לעבור ניסוח סופי ואישור בבית המחוקקים בשתי המדינות. על פי ההצעה, מבוגרים מגיל 21 יוכלו לקנות כמות קטנה של הסם בחנויות, והרשויות יאפשרו לאזרחים לגדל עד שישה עציצי מריחואנה בבתיהם.

בכך הפכו קולורדו ווושינגטון למדינות הראשונות באמריקה שאישרו שימוש במריחואנה לצורכי פנאי. במקביל, מיין ומרילנד הפכו לשתי המדינות הראשונות שאישרו בהצבעה לבחירות נישואים חד-מיניים.

על פי סקרים מוקדמים, במסצ'וסטס המצביעים בחרו לתמוך בהתרת המתות חסד לחולים סופניים, שנותרה להם חצי שנה לחיות. עם זאת, טרם ידועות התוצאות הסופיות. ביממה הקרובה נשמע על עוד ועוד חוקים שאושרו.