רומני הפסיד: "האומה בחרה מנהיג אחר, מאחל לו בהצלחה"

המועמד הרפובליקני שהפסיד בבחירות לנשיאות בארה"ב התקשר לנשיא אובמה ובירך אותו על ניצחונו. "יש לשים את העם לפני הפוליטיקה", אמר בנאום ההפסד. "אן היתה יכולה להיות גברת ראשונה טובה"

אחרי ההפסד לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, המועמד הרפובליקני מיט רומני נשא את נאום ההפסד שלו, זאת לאחר שהתקשר לברך את אובמה, שזכה בכהונה נוספת. לתרועת ההמונים במטה שלו בבוסטון הוא מעט התרגש אך הכיר בהפסד, ניסה לשמור על קור רוח יחסי אך הדגיש את מחויבותו לעומה האמריקנית. "אני מתפלל שאובמה יצליח", הבהיר. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את נאומו בשידור חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה הוא הודה לסגנו פול ראיין ולאשתו אן. "אני רוצה להודות לפול ראיין על כל מה שהוא עשה בשביל הקמפיין ולמדינה שלי. למעט אשתי אן, פול ראיין הוא הבחירה הכי טובה שלי בחיים. אני בוטח בשכלו ובמחויבותו לעקרונות", אמר בפתח דבריו. "אני מודה לאשתי אן, אהבת חיי - היא הייתה יכולה גברת ראשונה נפלאה, היא הייתה גברת ראשונה לי למשפחתי ולאנשים רבים שהכירה".

"אני מודה לבנים שלי על העזרה שלהם בקמפיין, לנשותיהם ולנכדים שלי שבילו תקופה ארוכה מחוץ לבתיהם", אמר ולא שכח את אנשי הקמפיין המסורים שלו: "אני רוצה להודות לראש המטה שלי על ניהול הקמפיין - הפעילים שלי עשו מאמץ אדיר לא רק למעני אלא למען ארצות הברית כולה - אני מודה לקהל כאן ולצוותים, לתורמים ולמתנדבים מסביב למדינה".

הוא המשיך: "אני לא חושב שהיה אי פעם מסע בחירות כזה של המפלגה הרפובליקנית - תודה על כל שעות העבודה, האמצעים, התפילות שהקדשתם, הייתם הכי טובים שהייתי יכול לדמיין", פנה לעמיתיו.

"האומה במצב קריטי, אני מאמין בעם"

הוא סיכם ודיבר על המצב הקשה בו נמצאת ארצות הברית: "האומה נמצאת במצב קריטי, איננו יכולים להסתכן ביריבות מפלגתית. צריך לשתף פעולה בשני חלקי בית הנבחרים, ואנו צריכים להחדיר התלהבות לנוער ללמוד ולגלות ולדבוק בעקרונות של האומה שלנו - יושרה, הגינות".

הם גם קרא לדמוקרטים ולרפובליקנים לחשוב על העם לפני שחושבים על הפוליטיקה. "אני מאמין בעם של אמריקה. אני רצתי לתפקיד כי אני דואג לאמריקה - הבחירות האלה הסתיימו אבל העקרונות שלנו נשארו ואני מאמין בעקרונות עליהן מתבססת האומה שלנו ונמשיך לשאוף להשיג גדולה", הבהיר רומני. "ראיין ואני עשינו הכל במהלך מסע הבחירות הזה. מקווה שמילאתי, אבל האומה בחרה נשיא אחר ואני מתפלל לאומה הזאת - אלוהים יברך את אמריקה - כל טוב!".

אובמה ניצח בבחירות - סיקור מיוחד:

האמריקנים החליטו: אובמה ימשיך לכהונה נוספת

משפחת קנדי חוזרת לקפיטול: ג'וזף פ.קנדי השלישי נבחר לקונגרס

נועה תשבי: "הצבעתי למי שטוב יותר לישראל"

בוחרים ומצטלמים: הבחירות בתמונות

צפו: מכונת ההצבעה מזייפת בבחירות

כל מה שרציתם לדעת על ברק אובמה