רומני התקשר לברך את אובמה

לאחר המתנה לא מבוטלת, התקשר מיט רומני לנשיא הנבחר אובמה ובירך אותו על ניצחונו. רומני צפוי לשאת נאום הפסד במטהו בבוסטון, לאחר שהפסיד בפער גדול של למעלה מ-100 אלקטורים לנשיא המכהן

לא יפסיד בכבוד? רומני, ארכיון (רויטרס)

מיט רומני התקשר לברך את הנשיא אובמה על ניצחונו בבחירות. לאחר המתנה ממושכת במונחים אמריקניים, החליט המועמד הרפובליקני להודות בהפסד. הוא החליט להודות בתבוסתו לאחר שהתברר כי הפסיד גם במדינת וירג'יניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם קבלת התוצאות הראשונות מאוהיו רומני לא הודה בתבוסתו, בטענה כי הפער באוהיו - כמה אלפי קולות בלבד - קטן מדי וכי עלולה להיות ספירה חוזרת של הקולות. לאחר המתנה של שעתיים, הגיעו התוצאות ממדינת וירג'יניה שהפכו את פלורידה ואוהיו למדינות שגם אם רומני ינצח בשתיהן הוא עדיין יפסיד, ולכן כנראה החליט רומני להודות בהפסד.

בשבועות האחרונים התברר כי אוהיו תהיה לשון המאזניים שתקבע את תוצאות הבחירות, וכך אכן היה. עם 18 קולות אלקטורים, היה ברור כי 11 מיליון התושבים של המדינה המערב תיכונית יהיו אלה שיקבעו את זהותו של הנשיא. שני המועמדים השקיעו חלק ניכר מזמנם ומכספם בתעמולת בחירות במדינה בחודשים האחרונים. הנשיא אובמה זוכה לתמיכה באזורים העירוניים של קליבלנד וסינסינטי, ורומני זכה לתמיכה באזורים החקלאיים והכפריים.  

הבחירות לנשיאות ארצות הברית - סיקור מיוחד:

מתחיל ברגל ימין: אובמה ניצח בעיר המזערית

רגעי השיא והשפל של אובמה ורומני

מיליוני אמריקנים בדרך לקלפי

כל מה שרציתם לדעת על ברק אובמה

אמריקה בוחרת: אובמה מוביל ב-2% בסקר האחרון