מצרפת ועד פקיסטן: מה חושבים על הבחירות בארה"ב?

הבחירות בארצות הברית מסקרנות את מנהיגי מדינות העולם, בידיעה שלכל בחירה עשויה להיות השפעה מכרעת ומיידית גם עליהם. אז את מי הם רוצים לראות בבית הלבן?

ברק אובמה - חביב הצרפתים (רויטרס)

כפי שכבר הוכח, העולם כולו עוקב בדריכות אחר הבחירות בארצות הברית, וכמובן שמנהיגי מדינות העולם רוצים כבר לדעת מי יהיה מנהיג העולם החופשי. כמה מהם החליטו לנהוג באופן לא דיפלומטי, ולהביע את דעתם על הפייבוריט שלהם.

הצטרפו למשדר המיוחד של חדשות 2 ושל חדשות 2 באינטרנט: מי יהיה הנשיא הבא?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא וונצואלה הוגו צ'אבז, מי שידוע כמבקר חריף של הממשל האמריקני, לא חושש לספר היום על משאלת הלב שלו. "אני מקווה שזה לא יפגע באובמה, אבל אם הייתי אמריקני - הייתי מצביע רומני", הוא אמר. ברוסיה, שמר ולדימיר פוטין על ממלכתיות וכינה את אובמה "אדם ישר שרוצה לשנות את המציאות לטובה".

המורדים בסוריה תולים את תקוותיהם דווקא בשינוי של רומני, ומקווים שהוא ינצח. "אני מקווה שהוא יגבר על אובמה, הוא אמר שהוא ינסה לעשות משהו למען סוריה", אמר היום אחד מדוברי המורדים. "אנו מקווים שרומני יעזור לנו להשיג נשק ויכריז על איזור ללא טייס בחלק מסוריה וישים קץ להפצצה של כוחות אסד מהאוויר".

פקיסטן רוצה רומני, אירן נוטה לאובמה, לצפון קוריאה לא אכפת

לא רק המורדים הסורים תומכים במועמד הרפובליקני, גם בפקיסטן מתוסכלים מהיחס של ממשל אובמה. על פי סקר שנערך על ידי ה-BBC לבחירות בארצות הברית בכל העולם, 75% מהפקיסטנים מעדיפים את הרפובליקנים.

על פי אותו הסקר - צרפת היא אולי המדינה שהכי תומכת באובמה בעולם. 72% מהצרפתים תומכים בנשיא ה-44 לעוד כהונה - וכך גם בסין, על פי סקרים שנערכו ברשת - תומכים באובמה, למרות שהממשל בבייג'ין מאוד לא אהב את ההערות שהושמעו נגד המדינה והכלכלה שהיא מנהלת.

גם באירן עוקבים אחר הבחירות, מחשש מסוים שרומני עלול להיות קשוח יותר מאובמה בניהול שיחות הגרעין.