צפו: מכונת ההצבעה מזייפת בבחירות

אזרחים בפנסילבניה ובקולורדו תיעדו זיופים קשים במכונות הצבעה בשתי המדינות: בעוד שהם הצביעו לאחד המועמדים - המכונות קלטו את שמו של המועמד השני. בפלורידה התלוננו 12 אלף תושבים על מידע מוטעה שהגיע בשיחות הטלפון באשר למועד סגירת הקלפיות

רצון העם? לא אם זה תלוי במספר מכונות הצבעה במדינות פנסילבניה וקולורדו: מצביעים אמריקנים תיעדו בווידאו מספר מקרים בהם הצבעתם בבחירות לא נקלטה - והמועמד השני הוא שקיבל את קולם. כך למשל, בפנסילבניה תיעד אחד המצביעים את עצמו מצביע לנשיא אובמה - אך המערכת קלטה את שמו של מיט רומני. הסרטון המביך הועלה ל"יוטיוב" וכבר זכה למאות צפיות.

הצטרפו למשדר המיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט: מי יהיה הנשיא האמריקני הבא?

על פי הדיווחים בכלי התקשורת האמריקניים, המכונה שתועדה במצלמה הוצאה משימוש וכבר לא ניתן להצביע בה. אלא שהמקרה הזה חזר על עצמו גם בקולורדו, לא פחות מ-10 פעמים - על פי דיווחים בארצות הברית. ועדת הבחירות במחוז פואבלו במדינה הודיעה כי בחלק מהמקרים מצביעים הצביעו לאובמה והמכונות קלטו הצבעה לרומני, ובחלק מהמקרים אירע להיפך.

אך זו לא התקלה היחידה שנרשמה מאז נפתחו הקלפיות באמריקה. לא פחות מ-12 אלף תושבים במדינת פלורידה דיווחו לוועדת הבחירות כי קיבלו שיחות טלפון ובהן מידע מוטעה על מועד סגירת הקלפיות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת