שגריר ארה"ב בישראל: "זהות הנשיא לא תשפיע על היחסים"

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו מבטיח כי היחסים המיוחדים בין ארה"ב לישראל יישמרו – בלי קשר לנשיא שייבחר הלילה. "לא משנה מי יישב בבית הלבן, יימשך שיתוף הפעולה בינינו", אמר השגריר לאורחים ישראלים ולאנשי השגרירות בישראל

שגרירות ארה"ב בישראל אירחה הלילה אירוע לרגל הבחירות בארה"ב, וכל המשתתפים השתדלו מאוד לא להראות תמיכה במי מהצדדים, למרות המירוץ הצמוד. שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו הבטיח כי היחסים הטובים בין המדינות יישארו - לא משנה מי יהיה הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היחסים בין ארצות הברית וישראל יישארו חזקים וטובים לא משנה מי יישב בבית הלבן", אמר השגריר שפירו לאורחים שהגיעו לבית השגריר בהרצליה. "הנושאים המשמעותיים, ביטחון וכלכלה, ימשיכו להיות במוקד שיתוף הפעולה בינינו", הוסיף.

כמה פוליטיקאים ישראלים הגיעו לאירוע, ביניהם מזכיר הממשלה צבי האוזר, ח"כ יואל חסון (קדימה) וח"כ אבישי ברוורמן (העבודה). השגריר עצמו נחשב מקורב לנשיא אובמה, ולכן לא קשה לנחש במי הוא תומך, אך לא היה שום סממן לכן באירוע עצמו - שנערך כהפנינג יותר מאשר כאירוע פוליטי, וכלל בין השאר אוכל אמריקני טיפוסי, תחרויות ידע על פוליטיקה אמריקנית וקריקטורות של המועמדים.

הבחירות לנשיאות ארצות הברית - סיקור מיוחד:

מתחיל ברגל ימין: אובמה ניצח בעיר המזערית

רגעי השיא והשפל של אובמה ורומני

מיליוני אמריקנים בדרך לקלפי

כל מה שרציתם לדעת על ברק אובמה

אמריקה בוחרת: אובמה מוביל ב-2% בסקר האחרון