מיט רומני אופטימי: "נחזיר את אמריקה למסלול"

עם ההגעה לישורת האחרונה, לפני תוצאות הבחירות הסופיות בבחירות לנשיאות ארה"ב, הגיע המועמד הרפובליקני לכנס פעילים באוהיו, הודה לתומכיו והביע את ציפיותיו ליום שאחרי ההכרעה. "אני כל כך נרגש מנתוני ההצבעה, ההתלהבות והתמיכה שאתם מביעים", אמר רומני, שנכנס להזמין המבורגר במסעדת מזון מהיר. הצטרפו לשידור החי

למרות הסקרים האחרונים, שלפיהם הנשיא אובמה מוביל במפת האלקטורים על יריבו הרפובליקני, הגיע האחרון לתת "זריקת מרץ" אחרונה למסע הבחירות שלו - והביע בכנס תמיכה של פעיליו בריצ'מונד הייטס שבאוהיו את התרגשותו הרבה מ"נתוני ההצבעה הגבוהים". רומני שלווה בסגנו המיועד פול ראיין הבטיח "להביא שינוי למדינתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלילה ב-23:20 - משדר מיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט בהנחיית אודי סגל: מי ייבחר לנשיאות ארצות הברית? כתבי ופרשני חדשות 2 עם עדכונים שוטפים ממערכת הבחירות המרתקת, לכל אורך הלילה ועד נאום הניצחון של המועמד הנבחר.

"תודה שהגעתם ושכנעתם אחרים להצביע", פנה רומני לפעילים הרפובליקנים. "מדובר בדבר קריטי במיוחד. זאת בגלל שאנו רוצים להביא שינוי לאמריקה". הוא הדגיש: "אני כל כך נרגש מנתוני ההצבעה, ההתלהבות והתמיכה שאתם מביעים, זה מדהים".

רומני פירט את תכניותיו ליום שאחרי קבלת תוצאות הבחירות, ונשמע אופטימי במיוחד: "היום הוא יום נהדר, יום טוב עם הזדמנויות בפתח. אני מצפה בכיליון עיניים למחר. אני מאמין שאני ופול ראיין (המועמד לתפקיד סגן הנשיא) נוכל להחזיר את אמריקה למסלול. ימים טובים לפנינו".

לאחר מכן, פנה המועמד הרפובליקני למסעדת מזון מהיר בקרבת מקום, והזמין המבורגר, "בלי גבינה", לבקשתו. רומני אף שוחח עם מנהל הסניף, והצטלם עם עובדות המקום.

אובמה: "אני בטוח בניצחוני"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה ביקר הערב (שעון ישראל) באחד ממטות הקמפיין בעירו שיקגו והביע ביטחון בניצחונו בבחירות. הוא החמיא ליריבו הרפובליקני ואמר כי הוא ניהל קרב טוב. "אני רוצה לברך את רומני על קמפיין נמרץ. אני יודע שבמטה שלו עבדו קשה מאוד".

הנשיא המכהן לא שכח להודות לפעילי מטהו הנאמנים: "אני מצפה שיהיה לנו לילה טוב אבל לא משנה מה יקרה אני רוצה להגיד שאני מעריך מאוד את כל מי שתמך בי ואת כל מי שפעל בשבילי".

"אנו חשים בטוחים שיש לנו את הקולות לנצח, אולם בסופו של דבר זה תלוי באם האנשים האלו יבואו להצביע", אמר אובמה בהתייחסו לסקרים האחרונים בהם נראה כי הוא עוקף את יריבו הרפובליקני בשני אחוזים. לאחר ששוחח עם פעיליו הוא שוחח טלפונית עם בוחרים פוטנציאליים.

מוקדם יותר נפתחו כל עמדות ההצבעה ברחבי ארצות הברית ולמרות הקור הגדול, תורים ארוכים משתרכים בכניסה לקלפיות. בין המצביעים: סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן שהצביע בדלאוור. תלונות על תקלות בהליך ההצבעות התקבלו ממספר מוקדים בהם ניו יורק, אינדיאנה ופלורידה.

הקלפיות ייסגרו בשעה 02:00 שעון ישראל, ויסכמו חודשים ארוכים ומתישים של בחירות שעלו יותר משני מיליארד דולר למשלם המסים האמריקני. בחצות (שעון החוף המזרחי) יגלו האמריקנים את זהות הנשיא.

הסקרים האחרונים: יתרון קל לנשיא אובמה


על פי הסקרים האחרונים, מוביל אובמה בין כלל הבוחרים בארצות הברית וגם ברוב המדינות המתנדנדות. היתרון בשלב זה מזערי ופעילי המפלגות, הדמוקרטית והרפובליקנית, פועלים במרץ על מנת לשכנע את מצביעיהם להצביע ולהטות את התוצאות - לכיוון שלהם.

במקביל, שכרו בחודשים האחרונים נציגי המפלגות צי של עורכי דין שמוכנים לערער על התוצאות במידה ויהיו קרובות מדי על מנת לקבוע זוכה וודאי, בדומה למה שאירע בבחירות בשנת 200 בין ג'ורג' בוש לאל גור, בחירות שהוכרעו על חודן של מאות קולות.

הבחירות לנשיאות ארצות הברית - סיקור מיוחד:

מתחיל ברגל ימין: אובמה ניצח בעיר המזערית

רגעי השיא והשפל של אובמה ורומני

מיליוני אמריקנים בדרך לקלפי

כל מה שרציתם לדעת על ברק אובמה

אמריקה בוחרת: אובמה מוביל ב-2% בסקר האחרון