הנשיא אובמה: "אני בטוח בניצחוני, רומני ניהל קרב טוב". הצטרפו לשידור החי

נשיא ארצות הברית ברק אובמה עצר באחד ממשרדי המטות שלו והבהיר לפעיליו כי הוא בטוח בניצחונו בבחירות הקרובות. "אני צופה שיהיה לנו לילה טוב", אמר אובמה והחמיא לרומני: "הוא ניהל קרב טוב". במקביל: כל עמדות ההצבעה נפתחו והאמריקנים מצביעים בהמוניהם. הצטרפו לשידור החי

נשיא ארצות הברית ברק אובמה ביקר הערב (שעון ישראל) באחד ממטות הקמפיין בעירו שיקגו והביע ביטחון בניצחונו בבחירות. הוא החמיא ליריבו הרפובליקני ואמר כי הוא ניהל קרב טוב. "אני רוצה לברך את רומני על קמפיין נמרץ. אני יודע שבמטה שלו עבדו קשה מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא המכהן לא שכח להודות לפעילי מטהו הנאמנים: "אני מצפה שיהיה לנו לילה טוב אבל לא משנה מה יקרה אני רוצה להגיד שאני מעריך מאוד את כל מי שתמך בי ואת כל מי שפעל בשבילי".

"אנו חשים בטוחים שיש לנו את הקולות לנצח, אולם בסופו של דבר זה תלוי באם האנשים האלו יבואו להצביע", אמר אובמה בהתייחסו לסקרים האחרונים בהם נראה כי הוא עוקף את יריבו הרפובליקני בשני אחוזים. לאחר ששוחח עם פעיליו הוא שוחח טלפונית עם בוחרים פוטנציאליים.

הלילה ב-23:20 - משדר מיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט בהנחיית אודי סגל: מי ייבחר לנשיאות ארצות הברית? כתבי ופרשני חדשות 2 עם עדכונים שוטפים ממערכת הבחירות המרתקת, לכל אורך הלילה ועד נאום הניצחון של המועמד הנבחר.

מוקדם יותר, מיט רומני הגיע להצביע בקלפי במסצ'וסטס. רומני אמר כי הוא מאמין בכל לבו שהוא יהיה מנהיג אמריקה הבא. "אני מרגיש טוב לגבי אוהיו, יש לי הזדמנות לשנות את המצב שם", השיב לעיתונאים ששאלו אותו על המצב במדינה המתנדנדת שעשויה להכריע את המרוץ לבית הלבן. "אתם יודעים בוודאי למי הצבעתי", אמר בהלצה.

רומני הגיע מלווה ברעייתו אן להצביע בעיר בלמונט, ומיד אחרי ההצבעה יצא לקליבלנד שבאוהיו, להמשיך את מסע הדילוגים במהלכו יגיע גם לשכנע מצביעים בפנסילבניה. לעומתו, אובמה, כבר הגיע לשיקגו - שם הוא ממתין לתוצאות. אובמה, שהיה הנשיא הראשון שלא הצביע ביום הבחירות, הספיק לתת את קולו - לעצמו כמובן, לפני כשבוע. אשתו מישל עשתה זאת כבר לפני חודש ימים.

מוקדם יותר נפתחו כל עמדות ההצבעה ברחבי ארצות הברית ולמרות הקור הגדול, תורים ארוכים משתרכים בכניסה לקלפיות. בין המצביעים: סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן שהצביע בדלאוור. תלונות על תקלות בהליך ההצבעות התקבלו ממספר מוקדים בהם ניו יורק, אינדיאנה ופלורידה.

הקלפיות ייסגרו בשעה 02:00 שעון ישראל, ויסכמו חודשים ארוכים ומתישים של בחירות שעלו יותר משני מיליארד דולר למשלם המסים האמריקני. בחצות (שעון החוף המזרחי) יגלו האמריקנים את זהות הנשיא.

"תהיתי אם נתעייף במהלך הקמפיין"

אובמה ורומני התראיינו אמש בהפסקת משחק הפוטבול ברשת ESPN לעיני מיליוני צופים נרגשים. "המפתח הוא להישאר ממוקד על מה שאתה עושה", הצהיר אובמה בעל העבר הספורטיבי העשיר מבין השניים.

"בספורט זה לזכות באליפויות. מה שמעניין בפוליטיקה, זה שהמטרה היא לא לזכות בבחירות, אלא לוודא שאתה מספק את הסחורה לאנשים ששלחו אותך", הבהיר אובמה.

רומני לעומתו סיפר על מערכת הבחירות הארוכה שסיפקה לא מעט רגעים מלאי אדרנלין. "תהיתי אם נתעייף. תהליך הבחירות הזה נמשך כבר כשנתיים, הרבה טיסות, הרבה נסיעות", סיפר המועמד הרפובליקני. "להפתעתי גילי שככל שקיימתי יותר אירועים - כך קיבלתי יותר מרץ".

הסקרים האחרונים: יתרון קל לנשיא אובמה

על פי הסקרים האחרונים, מוביל אובמה בין כלל הבוחרים בארצות הברית וגם ברוב המדינות המתנדנדות. היתרון בשלב זה מזערי ופעילי המפלגות, הדמוקרטית והרפובליקנית, פועלים במרץ על מנת לשכנע את מצביעיהם להצביע ולהטות את התוצאות - לכיוון שלהם.

במקביל, שכרו בחודשים האחרונים נציגי המפלגות צי של עורכי דין שמוכנים לערער על התוצאות במידה ויהיו קרובות מדי על מנת לקבוע זוכה וודאי, בדומה למה שאירע בבחירות בשנת 200 בין ג'ורג' בוש לאל גור, בחירות שהוכרעו על חודן של מאות קולות.

"אתם לא רק בוחרים נשיא או מפלגה , אתם בוחרים השקפת עולם", אמר אמש הנשיא אובמה רגע לפני שחזר לשיקאגו. רומני לעומתו, ממשיך לנצל כל רגע בעצרות פומביות כדי לנסות ולשכנע את הבוחרים להצביע ולהפוך לנשיא ה-45 של ארה"ב.

הבחירות לנשיאות ארצות הברית - סיקור מיוחד:

מתחיל ברגל ימין: אובמה ניצח בעיר המזערית

רגעי השיא והשפל של אובמה ורומני

מיליוני אמריקנים בדרך לקלפי

כל מה שרציתם לדעת על ברק אובמה

אמריקה בוחרת: אובמה מוביל ב-2% בסקר האחרון