הבחירות בארה"ב: מיט רומני הצביע - "הזדמנות לשינוי, אתם יודעים למי הצבעתי"

המועמד הרפובליקני מיט רומני הגיע עם רעייתו אן למסצ'וסטס והצביע - לעצמו כמובן. לשאלת עיתונאים הוא השיב כי "יש לי הזדמנות לשנות את המצב באוהיו". במקביל: מיליוני אמריקנים פוקדים את הקלפיות ברחבי ארצות הברית. תחנות ההצבעה נפתחו גם בוויומינג, יוטה, ניו מקסיקו, נברסקה, מונטנה וקולרדו

מיליוני אמריקנים פוקדים את הקלפיות ברחבי ארצות הברית, וגם המועמד הרפובליקני מיט רומני הגיע אחר הצהריים (שעון ישראל) להצביע. רומני אמר כי הוא מאמין בכל לבו שהוא יהיה מנהיג אמריקה הבא. "אני מרגיש טוב לגבי אוהיו, יש לי הזדמנות לשנות את המצב שם", השיב לעיתונאים ששאלו אותו על המצב במדינה המתנדנדת שעשויה להכריע את המרוץ לבית הלבן.  "אתם יודעים בוודאי למי הצבעתי", אמר בהלצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רומני הגיע מלווה ברעייתו אן להצביע בעיר בלמונט במסצ'וסטס . מיד אחרי ההצבעה במחוז שלו, רומני יצא לקליבלנד שבאוהיו, להמשיך את מסע הדילוגים במהלכו יגיע גם לשכנע מצביעים בפנסילבניה. לעומתו, אובמה, כבר הגיע לשיקגו - שם הוא ממתין לתוצאות. אובמה, שהיה הנשיא הראשון שלא הצביע ביום הבחירות, הספיק לתת את קולו - לעצמו כמובן, לפני כשבוע. אשתו מישל עשתה זאת כבר לפני חודש ימים.

הלילה ב-23:20 - משדר מיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט בהנחיית אודי סגל: מי ייבחר לנשיאות ארצות הברית? כתבי ופרשני חדשות 2 עם עדכונים שוטפים ממערכת הבחירות המרתקת, לכל אורך הלילה ועד נאום הניצחון של המועמד הנבחר.

במקביל, נפתחו תחנות ההצבעה גם בוויומינג, יוטה, ניו מקסיקו, נברסקה, מונטנה וקולרדו. למרות הקור הגדול, תורים ארוכים משתרכים בכניסה לקלפיות. בין המצביעים: סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן שהצביע בדלאוור. תלונות על תקלות בהליך ההצבעות התקבלו ממספר מוקדים בהם ניו יורק, אינדיאנה ופלורידה.

הקלפיות ייסגרו בשעה 02:00 שעון ישראל, ויסכמו חודשים ארוכים ומתישים של בחירות שעלו יותר משני מיליארד דולר למשלם המסים האמריקני. בחצות (שעון החוף המזרחי) יגלו האמריקנים את זהות הנשיא.

"תהיתי אם נתעייף במהלך הקמפיין"

אובמה ורומני התראיינו אמש בהפסקת משחק הפוטבול ברשת ESPN לעיני מיליוני צופים נרגשים. "המפתח הוא להישאר ממוקד על מה שאתה עושה", הצהיר אובמה בעל העבר הספורטיבי העשיר מבין השניים.

"בספורט זה לזכות באליפויות. מה שמעניין בפוליטיקה, זה שהמטרה היא לא לזכות בבחירות, אלא לוודא שאתה מספק את הסחורה לאנשים ששלחו אותך", הבהיר אובמה.

רומני לעומתו סיפר על מערכת הבחירות הארוכה שסיפקה לא מעט רגעים מלאי אדרנלין. "תהיתי אם נתעייף. תהליך הבחירות הזה נמשך כבר כשנתיים, הרבה טיסות, הרבה נסיעות", סיפר המועמד הרפובליקני. "להפתעתי גילי שככל שקיימתי יותר אירועים - כך קיבלתי יותר מרץ".

הסקרים האחרונים: יתרון קל לנשיא אובמה

על פי הסקרים האחרונים, מוביל אובמה בין כלל הבוחרים בארצות הברית וגם ברוב המדינות המתנדנדות. היתרון בשלב זה מזערי ופעילי המפלגות, הדמוקרטית והרפובליקנית, פועלים במרץ על מנת לשכנע את מצביעיהם להצביע ולהטות את התוצאות - לכיוון שלהם.

במקביל, שכרו בחודשים האחרונים נציגי המפלגות צי של עורכי דין שמוכנים לערער על התוצאות במידה ויהיו קרובות מדי על מנת לקבוע זוכה וודאי, בדומה למה שאירע בבחירות בשנת 200 בין ג'ורג' בוש לאל גור, בחירות שהוכרעו על חודן של מאות קולות.

"אתם לא רק בוחרים נשיא או מפלגה , אתם בוחרים השקפת עולם", אמר אמש הנשיא אובמה רגע לפני שחזר לשיקאגו. רומני לעומתו, ממשיך לנצל כל רגע בעצרות פומביות כדי לנסות ולשכנע את הבוחרים להצביע ולהפוך לנשיא ה-45 של ארה"ב.

הבחירות לנשיאות ארצות הברית - סיקור מיוחד:

מתחיל ברגל ימין: אובמה ניצח בעיר המזערית

רגעי השיא והשפל של אובמה ורומני

מיליוני אמריקנים בדרך לקלפי

כל מה שרציתם לדעת על ברק אובמה

אמריקה בוחרת: אובמה מוביל ב-2% בסקר האחרון