מתחיל ברגל ימין: אובמה ניצח בעיר המזערית

הכפר דיקסוויל נוטץ' ידוע כמקום הראשון ממנו מתקבלות תוצאות האמת בבחירות לנשיאות ארה"ב מאז שנת 1948. 32 מבעלי זכות הבחירה בכפר הנידח הקדימו והצביעו עבור המועמד המועדף עליהם. אובמה זכה ל-23 קולות לעומת רומני עם 9 קולות בלבד

תוצאות אמת ראשונות מגיעות מארה"ב: הסקרים אולי מנבאים מרוץ צמוד, אבל בכפר הראשון שמצביע בבחירות האמריקניות מאז שנת 1948, דיקסוויל נוטץ' שבניו המפשיר, זכה הנשיא אובמה לניצחון מוחץ.

הלילה ב-23:20 - משדר מיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט: מי ייבחר לנשיאות ארצות הברית? כתבי ופרשני חדשות 2 עם עדכונים שוטפים ממערכת הבחירות המרתקת, לכל אורך הלילה ועד נאום הניצחון של המועמד הנבחר.

בשעות הלילה (שעון ישראל) יצאו 32 בעלי זכות הבחירה בכפר לקלפי היחיד הממוקם במרכז העיירה הנידחת והתוצאות החלו לזרום למוקדים זמן קצר לאחר מכן. הנשיא אובמה זכה למספר הרב ביותר של קולות - 23 המהווים אחוז ניכר מהמצביעים. יריבו, המועמד הרפובליקני מיט רומני, קיבל 9 קולות בלבד. המועמד העצמאי, גריי ג'ונסון, זכה לקול אחד בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הנשיא יכול להתעודד מתוצאות אלה מאחר ובבחירות הקודמות, בשנת 2008, הוא זכה ל-17 מתוך 29 הקולות בכפר. כעת ממתינים בארה"ב לבדוק האם הכפר הקטן יצליח לחזות את זהות הזוכה בפעם השנייה ברציפות.

הדבר עשוי לגרום לאכזבה קשה לרומני שרק אמש סיים ביקור בניו המפשיר הנחשבת לאחת ממדינות המפתח שארבעת האלקטורים שלה עשויים לקבוע בסופו של דבר מי ייכנס לבית הלבן.

"אני לא אבלה את זמני בתלונות על המשטר הקודם, לא אבזבז את זמני על יוזמות בזבזניות, אני אעבוד קשה כדי להחזיר את אמריקה למסלול", הצהיר המועמד הרפובליקני בפני הבוחרים המשולהבים. "ניו המפשיר, אני צריך שתצאו להצביע כדי להחזיר את אמריקה למסלול".