יממה לבחירות בארה"ב - במטה אובמה משוכנעים: "הוא ייבחר"

אחת מיועצות הקמפיין של נשיא ארה"ב אובמה משוכנעת כי הוא ייבחר שנית ומאמינה כי ההתלהבות נשמרה משנת 2008. "אנחנו אופטימיים מאוד וחדורי ביטחון שמחר אנחנו ננצח", סיפרה בריאיון לחדשות 2. בינתיים, במטה רומני מנסים לגייס את הקול היהודי בפלורידה – מדינה שיכולה להכריע מי יהיה נשיא ארה"ב הברית הבא

יממה לפני הבחירות בארצות הברית ובמטות של הנשיא האמריקני ברק אובמה והמועמד הרפובליקני מיט רומני מנסים לעשות הכל כדי לזכות בקולות הבוחרים. הם מנסים לגייס קולות בשיחות טלפון, רשתות חברתיות, מיילים והידפקות על דלתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סקר: רומני עוקף את אובמה באחוז

בריאיון מיוחד לחדשות 2 סיפרה היום מארי הארף, אחת מיועצות הקמפיין של אובמה כי הפעילים משוכנעים שאובמה ייבחר ויכהן שוב כנשיא ארצות הברית. "אנחנו הולכים מבית לבית, מתקשרים למצביעים בכל ארצות הברית, אומרים להם להצביע, ומזכירים להם שמחר יום הבחירות. אנחנו גם מדברים איתם על כל הסיבות שבגללן הם צריכים לבחור באובמה - אנחנו מתקשרים למצביעים במדינות מפתח כמו אוהיו ווירג'יניה", סיפרה הארף לחדשות 2.

"מרגישים את ההתלהבות"

הארף וחברי הצוות שלה משוכנעים בפה מלא כי אובמה יהיה המנהיג הבא ומבהירים כי החזון שלו הוא הנכון. "אנחנו אופטימיים מאוד ואנחנו חדורי ביטחון שמחר אנחנו ננצח - שהנשיא אובמה ייבחר, אנחנו סבורים שאזרחי ארצות הברית מבינים שהחזון שלו הוא החזון הנכון לקדם את הארץ שלנו. הם מבינים עד כמה התקדמנו אבל הם יודעים שיש גם הרבה מאוד עבודה", ציינה.

אבל האם יש במטה של אובמה את אותה התלהבות כמו ב-2008? "אני חושבת שכל המתנדבים במרכז הזה יגידו שהם כן מרגישים את ההתלהבות - יש לנו אנשים שמצביעים מוקדם, אנחנו מקיימים עצרות עצומות היום בכל הארץ בהשתתפות הנשיא וסגן הנשיא ומגיעים אליהן המון אנשים", סיפרה והוסיפה: "אנשים ממש חדורי התלהבות לבחור מחדש את הנשיא הזה. אנחנו רואים את ההתלהבות בשטח. כשהנשיא החל את כהונתו בשנת 2008 היינו במצב הפיננסי הגרוע ביותר מאז שהיה לנו בשפל הגדול והם מבינים שהוא החזיר אותנו מהקריסה הכלכלית".

במטה רומני רודפים אחר הקול היהודי בפלורידה

מאז שזקני פלורידה זוכרים את עצמם, היהודים שם תמיד בחרו במועמד הדמוקרטי של הבית הלבן. אבל אחרי 4 שנים עם ברק אובמה הרבה דברים השתנו והיהודים מתלבטים ומקשיבים יותר למיט רומני ומוכנים אפילו להחליף בית. "אני הייתי תומך נלהב של אובמה, גייסתי כספים למענו מהבית שלי והאמנתי בחזון שלו ", סיפר מיכאל גולדברג, שעבר למחנה רומני. במטה רומני ניצלו את האכזבה של היהודים ורומני יצא לקמפיין אגרסיבי נגדו ובעד ישראל.

חלק מהמסרים של הרפובליקנים מופיעים בשלטי חוצות בשכונות יהודיות בפלורידה. אלפי יהודי פלורידה אף התארגנו נגד אובמה: "חברים אמיתיים לא מפקירים אותך לפצצה גרעינית, צריך לעצור את אובמה", נכתב באחד משלטי החוצות. לפני ארבע שנים זכה אובמה ב-80% הקולות של יהודי פלורידה אך זה לא עתיד לחזור על עצמו מחר. בכך, 640 אלף יהודי פלורידה יכולים להפוך לנתח עיקרי במדינה בה כל קול יכול לקבוע את שמו של נשיא ארצות הברית הבא.

הערב פורסם סקר "גאלופ", האחרון בסדרת הסקרים, והוא מצביע על יתרון של רומני על פני אובמה - 49% לרפובליקני, 48% לנשיא המכהן. הסקר הזה הניב תוצאות זהות לסקר שפרסם מכון ראסמוסון, מוקדם יותר היום.