הבחירות שמעסיקות את העולם כולו

ממוסקבה עד לונדון, מניגריה עד אפגניסטן: בכל קצוות הגלובוס עוקבים אחר הבחירות בארצות הברית. מצלמות ה-CNN פגשו תושבים ברחבי העולם ושמעו את דעתם על הבחירות האמריקניות

הבחירות בארצות הברית הם הנושא החם המעסיק את כלי התקשורת בעולם כולו. הבוחרים האמריקנים יוצאים מחר לבחור את ההנהגה שלהם - אך בכל קצוות הגלובוס יודעים מה עשויות להיות ההשלכות של הבחירה. מצלמת רשת CNN פגשה תושבים במדינות שונות - שסיפרו על תחושותיהם לקראת הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטרור, הגרעין האירני, רוסיה ואפילו האולימפיאדה - הכל קשור, בסופו של דבר לבחירות. "אנחנו לא טרוריסטים, אבל אתם הורגים חפים מפשע באמצעות מל"טים", אומר תושב אפגניסטן בידיעה שהמדיניות האמריקנית לא תשתנה - יהיה אשר יהיה הנשיא הבא.

הרחק משם, בניגריה, עוסקים בגרעין האירני. "קודם כל תפטרו את הבעיות הפנימיות שלכם - ותעזבו את אירן לבדה", אומר תושב מקומי למצלמות ה-CNN. ואילו ברוסיה, שעמדה אף היא במרכז העימותים בין אובמה לרומני, העבירו מסר של שלום: "אנחנו לא אויבים, אנחנו חבים. יש לנו הרבה מאוד בעיות גלובליות - ונפתור אותן רק יחד", אמר תושב מוסקבה ל-CNN.

בלונדון, שם עדיין כועסים על הביקורת של רומני על ארגון האולימפיאדה, מקווים שהוא לא ייבחר. "הוא קפץ מעל הפופיק שלו", סיפר תושב העיר ושלח טיפ לאובמה: "הוא צריך לגרום לקלינטון לשאת יותר נאומים".