סקר מכון ראסמוסן: 49% למיט רומני, 48% לברק אובמה

סקר חדש של מכון ראסמוסן מעלה כי המועמד הרפובליקני מיט רומני עוקף את הנשיא המכהן ברק אובמה באחוז ומקבל 49% לעומת 48% שמקבל אובמה. עם זאת, סקר CNN האחרון מעלה תיקו של 49%. שני המועמדים משקיעים את כל מרצם כדי לגייס עוד קולות

עוקף את הנשיא בישורת האחרונה? פחות מ-24 שעות לבחירות בארצות הברית, וברקע הסקרים המנבאים על שוויון בולט סקר של מכון "ראסמוסן" שנערך היום, המעניק למועמד הרפובליקני מיט רומני 49% מול 48% לנשיא אובמה. ממצאי הסקר עדיין נמצאים בטווח טעות הדגימה. כאן באתרי האינטרנט של חדשות 2 אנו העברנו בשידור חי את הכנסים האחרונים שמקיימים המועמדים לנשיאות, לפני יום ההצבעה מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תסריט האימים: מה קורה במצב של שוויון באלקטורים?

סקר CNN האחרון שפורסם, מצביע על תיקו 49%. יש להדגיש כי רוב הסקרים בימים האחרונים מציגים שוויון בין המועמדים. עם זאת, ניתן לראות שלמועמד הרפובליקני רומני עדיין יש בעיה באלקטורים: במדינת אוהיו הוא עדיין מפגר ברוב הסקרים ב-5%-3%, בווירג'יניה מסתמן שוויון ובפלורידה אובמה הצליח לצמצם את הפער עם רומני.

גם אובמה וגם רומני לא מוותרים בינתיים על אף אסיפת בחירות עד הרגע האחרון ממש ופועלים במרץ כדי להשיג כל קול. בוסטון, ביתו של מיט רומני, בה היה מושל מוערך - תיתן את כל הקולות שלה דווקא לברק אובמה. המקום היחיד בו רואים שלטים של רומני הוא במטה הבחירות שלו.

רומני יסיים את מסע הבחירות שלו בניו המפשייר הסמוכה, שם גם הוא גר ולכן נתפס כעשיר ומנוכר וזה אולי יפגע בו בחלק מהקהלים. בניו המפשייר יש רק ארבעה אלקטורים - והם עשויים להפיל או לגרום לניצחון של רומני או אובמה לנצח. מחר רומני מקווה להגיע לבוסטון בערב מנצח. כעת עולה כי מספר המדינות המתנדנדות יורד מעשר לשש מדינות בלבד.

בעצרת בחירות שערך הערב בוויסקונסין, התייחס נשיא ארצות הברית ברק אובמה להישגיו בתחום הביטחוני. "המלחמה בעירק הסתיימה, המלחמה באפגניסטן מגיעה לסופה ובן לאדן מת", אמר הנשיא בהתלהבות. "- אנחנו מתקדמים, אבל יש לנו עוד הרבה מאוד עבודה. אבל אם לא היינו פועלים, היינו עדיין "תקועים בשיחים (של בוש). המאבק שלנו נמשך". את עצרת הבחירות העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"וויסקונסין, מחר את מחליטה לא רק בין שני מנהיגים, שתי מפלגות", פנה אובמה לנוכחים. "מחר את מצביעה על השקפת עולם. אני חושב שלכולם צריך להיות סיכוי. שלכל אחד יהיה ביטוח בריאות, שכולם יהיו מוגנים, שילדים שלנו יהיו מוגנים עם חינוך טוב יותר". 

ואילו רומני, קיים הערב עצרת בחירות בעיר לינצ'בורג, וירג'יניה. "תוציאו את כל מי שיכול להצביע מחר", אמר רומני לבוחרים. "מחר אנחנו מתחילים ללכת למחר חדש. ברק אובמה הבטיח שינוי - אבל לא סיפק אותו. אני יודע איך עושים שינוי, כבר שיניתי הרבה מאוד דברים".

"כשאני אהיה נשיא - אני לא אבלה את זמני בהטחות אישומים נגד הממשל הקודם", המשיך רומני. "אני מביט קדימה, לא אחורה. אם הנשיא ייבחר מחדש - הוא לא יצליח לעבוד עם אנשים מהקונגרס. הוא לא מדבר איתם. אני צריך את התמיכה שלכם. אנחנו עומדים לנצח עם וירג'יניה".