נזקי הסופה "סנדי": אמריקנים רבים יצביעו בדוא"ל ובפקס

המועמדים אמנם משקיעים את מלוא מרצם בשכנוע אזרחי ארה"ב להצביע עבורם – אבל כעת בניו ג'רזי ובניו יורק נתקלים בבעיה אחרת: איפה הם יצביעו? מרכזי הצבעה רבים נהרסו בשל הוריקן "סנדי", והמצביעים יורשו להצביע בדואר האקלטרוני ובפקס, מה שעלול לגרור תלונות על הצבעה לא כשרה

נזקי הסופה. השבוע (רויטרס)

בזמן שהמועמד הרפובליקני מיט רומני וברק אובמה מחממים מנועים לקראת הבחירות מחר בלילה (שעון ישראל), בניו ג'רזי ובניו יורק, שנפגעו קשות מהסופה "סנדי" פועלים כעת כדי לאפשר לתושבים להצביע בבחירות. מדובר בשתי מדינות גדולות יחסית, שנחשבות לבעלות השפעה על תוצאת הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל ההצפות והרוחות העזות שהרסו כל מה שנקרה בדרכן, מרכזי הצבעה רבים בשתי המדינות נסגרו ולא יוכלו להיפתח מחר. רוב ההצבעות נעשות באופן אלקטרוני, ומי המלח שהגיעו מהאוקיינוס הרסו את המכונות. ניו ג'רזי אף הודיעה כי בצעד נדיר, היא תאפשר הצבעה בדואר האלקטרוני או באמצעות שליחת פקס.זאת, במטרה לצמצם את כמות האנשים שלא יצביעו בשל הסופה, למינימום האפשרי. כ-1.9 מיליון בתים ועסקים נותרו אתמול בחושך, בשל לחץ על ספקי כוח לחידוש זרם חשמל לאזורים שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהסערה.

במקביל, גורמים שונים ברשויות מנסים לאתר כעת אתרים אפשריים לקיום ההצבעה, מה שמסתמן כמשימה קשה ביותר. תושבי ניו ג'רזי כאמור יורשו לשלוח מייל או פקס לפקיד המחוז והוא יאשר להם במייל חוזר את ההצבעה. הם ישיבו לו את שם המועמד המועדף עליהם. זו כמובן לא הדרך האידיאלית להצבעה, והיא עלולה לגרור קרב משפטי על התוצאות באותן מדינות.

עשרות אלפי תושבי ניו יורק נותרו מחוסרי דיור בעקבות הסופה, מה שעלול ליצור משבר בעיר. ראש העיר מייקל בלומברג שיער כי 40-30 אלף בתים נהרסו ואינם ראויים למגורים. "סנדי" הכתה ב-15 מדינות בארה"ב עם רוחות עזות וגרמה למותם של 109 אנשים בארה"ב ובקנדה, תוך שהיא זורעת הרס בהיקף של עשרות מיליארדי דולרים.