כך הפכו אובמה וביל קלינטון ל"בסט פרנדס"

בקול צרוד ועיניים אדומות מעייפות, ביל קלינטון נשא אמש בניו המפשייר את אחד הנאומים האחרונים בקמפיין של ברק אובמה. כן, אותו ברק אובמה שכשהתמודד מול רעייתו הילרי כונה על ידי בעלה "חסר ניסיון". קלינטון היה דמות מפתח בקמפיין והתמקד בעיקר בשלילת יכולותיו של רומני

הצוות של ברק אובמה עובד במלוא הקיטור. הנשיא מדלג היום בין וויסקונסין, אוהיו ואייווה ואיתו בני המשפחה, היועצים, כמה חברים וביניהם - גם נשיאים לשעבר. עיניהם אדומות, הם בקושי ישנים, עוברים בין מדינות מתנדנדות למדינות מפתח, נותנים את הכל ואת הקול כדי להשאיר את הנשיא ברק אובמה בבית הלבן לעוד ארבע שנים.

ניו-המפשייר, אחת המדינות שנעות שוויון ליתרון זעום לטובת אובמה, סיפקה אמש את אחת מתצוגות הסיום של הקמפיין. ה"ג'וקר" של הנשיא אובמה, הנשיא ה-42 ביל קלינטון, כבר היה צרוד. "רומני קשר את עצמו בכל כך הרבה קשרים, הוא ניסה להגיד שהוא לא מתנגד לדברים שהתנגד להם בעבר", אמר קלינטון, או לפחות ניסה להגיד. "אני מצפה שבכל יום, הוא יקבל הצעת עבודה כלוליין ראשי בקרקס".

"אני יודע מה זה שינוי אמיתי"

בעבר, כאשר מזכירת המדינה הנוכחית, רעייתו של קלינטון, הילרי, התמודדה מול אובמה, הנשיא הכריזמטי אמר מספר פעמים שלברק אובמה אין מספיק ניסיון כדי להנהיג את האומה. כיום הוא נשמע אחרת לגמרי, כשהוא נלחם בחזית הפוליטית למען צבא הדמוקרטים.

כאשר קלינטון מתרכז בקמפיין שלילי, אובמה מתפנה לעקיצות מחודדות עוד יותר על השינוי שרומני מבטיח. "אתם יודעים איפה אני עומד, אתם יודעים במה אני מאמין, אתם יודעים שאני אומר את האמת ואתם יודעים שאני מתכוון להילחם עבורכם ועבור המשפחות שלכם בכל יום בכל הכוח, כל עוד יש לי את הזכות להיות הנשיא שלכם. כשאתם שואלים את השאלה מי יילחם עבורי ויביא שינוי אמיתי, אתם יודעים, אני יודע איך נראה שינוי אמיתי. מפני שנלחמתי שלחמתי למען השינוי לצידכם, הצלקות שלי מוכיחות את זה, השיער האפור שלי מוכיח את זה".