"מיט רומני ליועציו: אפשרי שלא אנצח בבחירות"

על פי הוול סטריט-ג'ורנל, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית מיט רומני, אמר ליועציו שאפשרי שהוא לא ינצח את הבחירות - אך "לא סביר". זאת, על רקע הסקרים הצמודים ומפת האלקטורים שמראה על יתרון ברור לאובמה

רומני, הלילה (AP)

ביומו האחרון של המרוץ לנשיאות ארה"ב, ימשיכו המועמדים להתרוצץ בין מדינות המפתח בתום שנת לילה קצרה. הסקרים מצביעים על שוויון בין אובמה לרומני, אבל מפת האלקטורים - שתקבע בסופו של דבר את זהות הנשיא הבא - נוטה יותר לכיוון המועמד הדמוקרטי. אובמה קרוב יותר להשגת 270 האלקטורים הדרושים לנשיאות, ורומני מתכונן לאפשרות של תבוסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר האינטרנט של העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח היום שהמועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית אמר ליועציו בהקשר לאפשרות שאובמה ייבחר לכהונה שנייה: "זה אפשרי, אבל לא סביר". הצהרה שרחוקה בהרבה מהנאומים הפטריוטים והמלאי ביטחון-עצמי שראינו לאורך הקמפיין.

רק יום לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, מודעות הקמפיין האחרונות של רומני לקליבלנד כבר נשלחו ותם שלב גיוס הכספים ועבודות ההכנה. אנשי הצוות הפוליטי שלו מנסים להגיע כעת לכמה שיותר אנשים. "יש חיים טובים יותר שם עבורנו", הכריז אמש רומני בעצרת מול אלף איש.

בקרב יועצי הקמפיין של רומני מורגשת תחושה של אופטימיות, אם כי זהירה. הם השיגו יתרון יחסי בווירג'יניה, אבל מפגרים מאחור באייווה. באופן אישי הם מודים שהמרוץ יכול ללכת בשלב זה לשני הכיוונים. אנשיו הפוליטיים בבוסטון הוזעקו כדי לסייע במאמצים לעידוד הצבעה. קבוצה נוספת יצאה לניו המפשייר לדפוק על דלתות ולבצע שיחות טלפון. "כל אחד צריך לעשות מה שהוא יכול היום ומחר," אמר איש צוות הקמפיין מבוסטון.

רשת CNN פרסמה לפנות בוקר את הסקר הארצי האחרון ולפיו המרוץ לנשיאות ארצות הברית מסתמן כצמוד ביותר, גם ביום שלפני הבחירות עצמן. על פי הסקר שפורסם הלילה ישנו תיקו בין המועמד הרפובליקני מיט רומני לבין הנשיא ברק אובמה. תוצאות הסקר מראות שבין השניים ישנו שוויון של 49%.

אובמה: "רומני יודע למכור טוב"

הנשיא אובמה סיים הלילה את עצרת הבחירות בקולרדו, אחת האחרונות שהוא מקיים לפני הדד ליין לסיום הקמפיין המתיש. "אחרי 4 שנים אתם מכירים אותי. אולי אתם לא מסכימים עם כל דבר, אבל גם מישל לא מסכימה עם כל דבר", אמר הנשיא לקול צחוקם של ההמונים. "אתם יודעים שאלחם בשבילכם, אני יודע איך נראה שינוי, כי עבדתי כל כך קשה בשביל להשיגו - יחד איתכם".

"רומני יודע למכור טוב. בקמפיין הזה הוא ניסה לארוז את הרעיונות של פעם ולהציג אותם כרעיונות חדשים", המשיך אובמה להלהיב את הקהל הרב שהגיע לראותו. "הוא קורא להם 'שינוי' וזה פשוט לא זה. לתת יותר לחזקים ולעשירים זה לא שינוי".