יום אחרון לקמפיין הבחירות בארה"ב: שוויון בין רומני לאובמה בסקרים

על פי סקר ארצי אחרון שערכה רשת CNN מסתמן שוויון בין שני המועמדים לנשיאות: 49% לאובמה מול 49% לרומני. מפת האלקטורים מראה על יתרון לאובמה עם 237 אלקטורים מול 206 בלבד לרומני

רשת CNN פרסמה את הסקר הארצי האחרון ולפיו המרוץ לנשיאות ארצות הברית מסתמן כצמוד ביותר, גם ביום שלפני הבחירות עצמן. על פי הסקר שפורסם הלילה ישנו תיקו בין המועמד הרפובליקני מיט רומני לבין הנשיא ברק אובמה. תוצאות הסקר מראות שבין השניים ישנו שוויון של 49%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תוצאות הסקר, 96% מהמצביעים הפוטנציאלים בבחירות כבר הספיקו לגבש את דעתם על כל אחד מהמועמדים ויודעים בוודאות איזה פתק ישלשלו לקלפי. 4% מאותם מצביעים שנשאלו בסקר טענו כי הם עדיין עשויים לשנות את דעתם ברגע האחרון מחר.

עוד עולה מהסקר כי 70% ממצביעי שתי המפלגות "נלהבים וממתינים בקוצר רוח" להגיע לקלפי ולהשפיע בבחירות. על אף הנתונים שעולים מהסקר, הדרך לבית הלבן עדיין ארוכה עבור רומני ואובמה. מה שיכריע את המרוץ לנשיאות בסופו של דבר הוא מספר האלקטורים שיגרוף כל אחד מהמועמדים, שעל פי הסקרים עומד על 237 אלקטורים לאובמה מול 206 לרומני. אובמה קרוב הרבה יותר ל"מספר הזהב" של 270 אלקטורים כדי להיבחר לכהונה שנייה.

הנשיא אובמה סיים הלילה את עצרת הבחירות בקולרדו, אחת האחרונות שהוא מקיים לפני הדד ליין לסיום הקמפיין המתיש. "אחרי 4 שנים אתם מכירים אותי. אולי אתם לא מסכימים עם כל דבר, אבל גם מישל לא מסכימה עם כל דבר", אמר הנשיא לקול צחוקם של ההמונים. "אתם יודעים שאלחם בשבילכם, אני יודע איך נראה שינוי, כי עבדתי כל כך קשה בשביל להשיגו - יחד איתכם".


"רומני יודע למכור טוב. בקמפיין הזה הוא ניסה לארוז את הרעיונות של פעם ולהציג אותם כרעיונות חדשים", המשיך אובמה להלהיב את הקהל הרב שהגיע לראותו. "הוא קורא להם 'שינוי' וזה פשוט לא זה. לתת יותר לחזקים ולעשירים זה לא שינוי".

לא רק בארה"ב נערכים להכרעה במרוץ לנשיאות: בעיר הולדתו של אביו של הנשיא ברק אובמה בקניה, מעדיפים התושבים שלא לקחת סיכונים. אמש פתחו שם בתפילה המונית במטרה לאסוף "אנרגיות חיוביות" ולסייע לנשיא במסעו המחודש לבית הלבן. שלשום התקיים גם משחק כדורגל לילדי העיר, כולו בסימן התקווה לכהונה נוספת של הנשיא השחור הראשון.

"אנחנו אמריקנים, אנחנו יכולים לעשות כל מה שאנחנו רוצים", שילהב אמש רומני את הקהל באוהיו, משם המשיך לווירג'יניה ולפנסילבניה. אובמה מצידו אמר לתומכיו בניו-המפשייר: "הגענו רחוק מדי כדי לחזור לאחור". משם עשה הנשיא את דרכו לפלורידה, אוהיו וקולורדו - שם גם יסיים את מסעו.