"אנחנו אמריקנים", "אין לחזור לאחור": אובמה ורומני בנאומים אחרונים

בישורת האחרונה של המירוץ לנשיאות ארצות הברית, מראים כל הסקרים שהתמונה צמודה ביותר. אבל בחינת המדינות לפי אלקטורים, שהם אלה שיקבעו מי יהיה הנשיא הבא, מצביעה על אובמה. האלקטורים בשלוש מדינות מפתח יכריעו – אוהיו, פלורידה ופנסילבניה. המועמדים לנשיאות בשורה של אירועי בחירות אחרונים בהחלט

יומיים לבחירות בארצות הברית, ושני המתמודדים מאיצים לקראת קו הסיום: סקרי דעת הקהל ממשיכים לזרום כל העת, והם צמודים ביותר, אבל מה שיכריע את הבחירות לנשיאות - מספר המזל הזהב של 270 אלקטורים, אותם נציגים של המדינות - מצביע כרגע על יתרון ברור יותר לנשיא המכהן ברק אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מורה נבוכים לשיטת הבחירות האמריקנית

הסקר האחרון של רשת ABC והוושינגטון פוסט, מראה כי ישנו שוויון מוחלט בין היריבים הפוליטיים - 48% לכל אחד מהם. במקביל, סקר נוסף של רשת NBC והוול סטריט ג'ורנל מראה, כי המירוץ צמוד ביותר ולפי הממצאים - אובמה מוביל בנקודה אחת: 48% מול 47% לרומני.

אך עם זאת, הסקרים בשלוש מדינות המפתח יהיו אלה שיוכלו לנבוא מי ייכנס לבית הלבן. אוהיו, עם 16 אלקטורים - מדינה חשובה מאוד לשני המתמודדים, ולפי סקר רויטרס האחרון שנערך עולה, שאובמה מוביל גם שם בנקודה אחת - 46% מול 45% לרומני. בפלורידה, מדינה שרומני חייב לנצח בה על 29 אלקטוריה ישנו מצב שוויוני לחלוטין בשיעור של 47%. מצב דומה נוצר גם בפנסילבניה, 20 אלקטורים, שם התקבלה תוצאה דומה לשני המועמדים.

"אנחנו אמריקנים, אנחנו יכולים לעשות כל מה שאנחנו רוצים", שילהב הערב רומני את הקהל באוהיו, משם ימשיך לפנסילבניה ו-וירג'יניה. אובמה מצידו אמר לתומכיו בניו-המפשייר: "הגענו רחוק מדי כדי לחזור לאחור". משם הוא ימשיך לפלורידה, אוהיו וגם קולורדו.

בניו-המפשייר קבעו: אמריקה חצויה בדעותיה

כמעט בכל מערכת בחירות מתגאה המדינה הצפונית הקטנה בכך שהיא יודעת לנבא החלטות פוליטיות של 300 מיליון אמריקנים. הפעם, הדבר היחיד שעליו מוכנים תושיבה להתחייב הוא שאמריקה חצויה בדעותיה. הסקר שמתפרסם במדינה מראה תוצאה שוויונית בשיעור של 48% לשני המועמדים. יש לזכור, כי כדי לנצח במירוץ לנשיאות, על אחד המועמדים להשיג 270 אלקטורים - המספר שלפיו יתמנה נשיא.

סקר נוסף של ה"וושינגטון פוסט" מצביע על כך שבמדינה הצפונית קיים פער של 2% בין אובמה לרומני - 49% מול 47% בהתאמה. כרגע, לפי כל התסריטים - דרכיו של אובמה רבות ומגוונות יותר. למרות שרומני מנסה ליצור גושים חוסמים, אמר ראש העיר שיקגו רם עמנואל כי פנסילבניה נמצאת בידו של אובמה.