אובמה ורומני מנסים לשכנע את ניו-המפשייר ואוהיו

פחות מיומיים נותרו לפני פנייתם של הבוחרים האמריקנים לקלפיות, ורומני ואובמה עם הלשון בחוץ. במאמץ אחרון הם פונים לקולות המתנדנדים, בניסיון להשיג כל קול שעשוי להכריע את המערכה ברגע האחרון

אובמה ורומני. יומיים לבחירות

פחות מ-48 שעות לפני הרגע הגורלי, סקר אחרון של רשת ABC האמריקנית וה"וושינגטון פוסט" מצביע על שוויון בין ברק אובמה למיט רומני. לעומת זאת, סקר "רויטרס" מעניק יתרון של אחוז אחד לאובמה. המאבק נמשך, גם בשעות שנותרו, על התמיכה במדינות המתנדנדות - שם יוכרעו הבחירות. 22% מהבוחרים שישברו את השוויון הזה מתגוררים באותן מדינות. אובמה ורומני מקיימים הערב (שעון ישראל) שורה של אירועי בחירות במדינות המתנדנדות - את הראשונים בהם העברנו בשידור ישיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא ברק אובמה מגיע היום בין השאר לניו המפשייר, אחת המדינות המתנדנדות, כדי להדק את היתרון. אחר כך בשעות הערב הוא ידרים לפלורידה - מתנדנדת נוספת. מיט רומני מנסה לשבור את היתרון המסתמן לנשיא, והוא יסייר אירועים בין דה-מוין שבאייווה וקליבלנד שבאוהיו, המדינה שבלעדיה אף רפובליקני לא הגיע לנשיאות.

על פי כתבת ה-BBC שמלווה את קמפיין הבחירות, בריג'ט קנדול, "שניהם מראים סימני תשישות". ברשת FOX האמריקנית דווח: "בסוף המרוץ הקשה הזה ניתן לראות היטב שהעיניים אדומות". גם מגישת התכנית אמרה כי שמעה את מיט רומני אומר היום: "אני כבר לא יכול לחכות יותר עד שזה יתחיל".

ואילו אובמה לא סובל לבד: יחד איתו פועלים גם רעייתו, סגנו ג'ו ביידן ומי שהפך לג'וקר של הבחירות האלה - הנשיא לשעבר ביל קלינטון, שמצטרף לנשיא אובמה בוורג'יניה אבל לא ממש מצליח לנאום כי קולו אבד. "נתתי את הקול לטובתו של הנשיא שלי", הוא אמר.

ינצח מי שיביא יותר בוחרים להצביע

הנשיא אובמה אמר ל-24,000 בוחרים בבריסטוב, וורג'יניה, שעכשיו הכל תלוי בהם. "הכוח כבר לא אצלנו יותר. התכנון, כל מה שאנו עושים, לא משנה - עכשיו הכל תלוי בכם, הבוחרים, המתנדבים ...הכוח אצלכם, כך אמורה לעבוד דמוקרטיה", אמר הנשיא והתפנה לראות יחד עם עוד עשרות אלפים את הזמרת קייטי פרי מופיעה למענו במילווקי, עם שמלה קצרצרה ועליה סיסמת הבחירות שלו - "לנוע קדימה".

מיט רומני אמר לבוחרים ולמתנדבים שלו בניו האמפשייר שהוא לא מאמין שאובמה רוצה לראות אנשים מצביעים מתוך נקמה. "להצביע מתוך נקמה? הצביעו בגלל שאתם אוהבים את המדינה, הגיע הזמן להוביל את אמריקה למקום טוב יותר", אמר רומני. "אנחנו מאוד קרובים, הנה הדלת לעתיד טוב יותר, היא ממש כאן".