אובמה ורומני הציגו את "החזון האמריקני"

בטורים שפרסמו באתר של רשת החדשות האמריקנית CNN, כתבו שני המתמודדים לנשיאות ארצות הברית ברק אובמה ומיט רומני על מצבה הכלכלי הנוכחי של ארצם, בעיקר לאחר סופת ההוריקן "סנדי" שעל פי הערכות, עלולה לעלות למשק האמריקני כ-50 מיליארד דולר - וציינו כיצד הם רואים את אמריקה ביום שאחרי הבחירות

"יחד - אפשר לחולל נסים". אובמה ורומני (AP)

הישורת האחרונה לקראת הבחירות בארצות הברית: רשת CNN פרסמה היום את "חזונם" של נשיא ארצות הברית המכהן ברק אובמה ויריבו הרפובליקני מיט רומני, בכל הנוגע לדמותה של ארצם לאחר רגע האמת שיחול בשבוע הבא. כצפוי, התייחסו שני היריבים הפוליטיים למצבה הכלכלי הרעוע של ארצות הברית, שעלול להחמיר בשל סופת ההוריקן "סנדי" שפקדה את החוף המזרחי בשבוע האחרון - ושטחו את משנתם לגבי הדרכים שבהן ניתן לתקן את שדרוש תיקון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באחת הסערות החמורות ביותר שאירעו בארצות הברית", ציין הנשיא המכהן בדבריו בהתייחסו לסופה ששיתקה השבוע את החוף המזרחי. "בשעה זו, אין רפובליקנים או דמוקרטים - רק אמריקנים", כתב אובמה והוסיף: "כך עלינו לעבור את רוב עתות המצוקה - יחד". אובמה התייחס גם לכהונתו, ואמר כי בתחילתה הייתה ארצו שקועה בשתי מלחמות ו"במשבר הכלכלי החמור ביותר מאז שנות ה-30'".  הוא הדגיש, כי לאורך ארבע השנים האחרונות "חלה התקדמות משמעותית".

דבריו של אובמה באים על רקע דוח האבטלה שפרסם היום משרד העבודה האמריקני, וקבע כי בחודש אוקטובר חלה עלייה חדה במספר מקומות העבודה שנוצרו במשק - 171 אלף משרות לעומת 114 אלף בדוח שפורסם בחודש ספטמבר. "אנו יודעים איך נראה שינוי. אסור לנו לוותר עכשיו", אמר הנשיא המכהן, וסיכם: "שינוי משמעותו אמריקה שבונה את עתידה, לאחר עשור שבו הייתה שקועה במלחמות".

רומני: "נחזיר לארצנו את השפיות הכלכלית"

המתמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית מיט רומני, פרסם גם הוא את חזונו - שבו המתמקד במדיניותו הכלכלית הרעועה של יריבו הדמוקרטי, והביע תקווה ל"עתיד כלכלי טוב יותר".

"בתחילת קמפיין הבחירות שלי לנשיאות ארצות הברית, בשנת 2011, אמרתי שארצנו היא ארץ של הזדמנויות", כתב והוסיף, "אמרתי אז ש'אני מאמין באמריקה'". בהתייחסו למצבה הכלכלי של ארצו, אמר רומני כי "למרות ההזדמנויות, בזמן האחרון - להרבה אמריקנים הן לא מגיעות". עוד ציין בדבריו: "המצב לא צריך להיות כזה. אנו נחזיר את השפיות הכלכלית לארצות הברית". בסיכום דבריו, כתב רומני: "אם עובדים יחדיו - אפשר לחולל נסים".