חדשות מעודדות לאובמה: 171 אלף משרות חדשות נוצרו באוקטובר

ארבעה ימים לבחירות לנשיאות בארה"ב, במטות שני המתמודדים מחממים מנועים לקראת רגע ההכרעה. דוח התעסוקה שפורסם היום על ידי משרד העבודה האמריקני עשוי לתת "זריקת מרץ" לקמפיין של המפלגה הדמוקרטית, ומצביע על עלייה במספר מקומות העבודה - 171 אלף משרות חדשות נוצרו בחודש אוקטובר לעומת 114 אלף בחודש ספטמבר

דוח התעסוקה: חדשות מעודדות לאובמה (רויטרס)

רגע לפני הבחירות בארצות הברית, הנתונים הבאים עשויים להתקבל בשביעות רצון במטה הדמוקרטי: דוח התעסוקה לחודש אוקטובר הצביע על יצירת 171 אלף משרות חדשות בשוק האמריקני. החדשות הרעות: שיעור האבטלה עלה לשיעור של 7.9%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוח התעסוקה האמריקני לחודש שעבר פורסם היום על ידי מחלקת העבודה בארצות הברית, ולפיו נוספו באוקטובר 171 אלף משרות למשק האמריקני. זאת לעומת 114 אלף משרות בלבד בחודש ספטמבר. עם זאת, גם הרפובליקנים יוכלו למצוא נקודת אור קטנה - שיעור האבטלה לא ירד, ואף הגיע לרמה של 7.9% אחוזים - לעומת 7.8% בחודש ספטמבר.

מדובר בדוח הכלכלי החשוב ביותר שמתפרסם רגע לפני הבחירות לבית הלבן שייערכו בשבוע הבא, כשמצב התעסוקה והאבטלה עומדים במוקדן. מערכת הבחירות כולה עסקה בעיקר במצב הכלכלי המקרטע אליו נקלעה ארצות הברית בשנים האחרונות, וככל הנראה הנתונים החדשים כ"חומר בעירה" למה שנותר ממסעות הבחירות של שני המתמודדים. אובמה צפוי, מטבע הדברים, להדגיש את העלייה בשיעור מקומות העבודה, ואילו יריבו הרפובליקני מיט רומני יתמקד, ככל הנראה, בנתון האבטלה - כדי לתקוף את הנשיא המכהן. מספר שעות לאחר מכן, בירכו בבית הלבן על פרסומו של הדוח, וציינו כי הדבר הוא "עדות לכך שהכלכלה האמריקנית משתקמת".

ארבעה ימים לבחירות: המירוץ לנשיאות ממשיך להיות צמוד

ובינתיים, הקרב בין רומני לאובמה צמוד מתמיד: בסקר שערכה סוכנות הידיעות רויטרס זכה הנשיא המכהן ברק אובמה ל-47% אחוזי תמיכה, בעוד שהמועמד הרפובליקני מיט רומני נושף בעורפו עם 46% אחוזי תמיכה.

לאחר שסופת ההוריקן "סנדי" שעצרה את הקמפיינים הנמרצים של שני המועמדים שכחה, חוזרים הנשיא המכהן ויריבו לסבב שכנוע אחרון לפני רגע האמת, כשהם מתמקדים בקולות המתנדנדים. 11% מתומכיו של רומני הודו במהלך הסקר כי הם עשויים לשנות את דעתם ולהצביע לאובמה, בעוד שרק 8% ממצביעי אובמה אמרו כי יש סיכוי שיבחרו בסופו של דבר ברומני.

כרבע מהמצביעים הרשומים בארצות הברית כבר הצביעו בקלפי, ומבחינתם אובמה ייבחר לכהונה שנייה בבית הלבן. 52% מהקולות של המצביעים בהצבעה המוקדמת הלכו לנשיא המכהן, לעומת 43% אחוזים שהצביעו עבור רומני. עם זאת, עורכי הסקר מביעים הסתייגות ממתן הניצחון לאובמה ואומרים כי המדגם הזה אינו מייצג מכיוון שדמוקרטים נוטים להצביע יותר בהצבעה המוקדמת מאשר הרפובליקנים.