רבע מהאמריקנים כבר הצביעו: יתרון לאובמה

בעוד שבחוף המזרחי מתאוששים מנזקי הסופה "סנדי", המועמדים לנשיאות מעוררים בזהירות את הקמפיינים לקראת הישורת האחרונה של המרוץ. בשבוע הבא יגיע רגע האמת, ובינתיים הסקרים צמודים מתמיד – הבדל של אחוז אחד בלבד בין רומני לאובמה, שזוכה לתמיכה מפתיעה מראש העיר ניו יורק - מייקל בלומברג

אובמה ורומני במאמץ אחרון לשבור את השוויו (AP)

הקרב בין רומני לאובמה צמוד מתמיד: בסקר שערכה סוכנות הידיעות רויטרס זכה הנשיא המכהן ברק אובמה ל-47% אחוזי תמיכה, בעוד שהמועמד הרפובליקני מיט רומני נושף בעורפו עם 46% אחוזי תמיכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר שסופת ההוריקן "סנדי" שעצרה את הקמפיינים הנמרצים של שני המועמדים שכחה, חוזרים הנשיא המכהן ויריבו לסבב שכנוע אחרון לפני רגע האמת, כשהם מתמקדים בקולות המתנדנדים. 11% מתומכיו של רומני הודו במהלך הסקר כי הם עשויים לשנות את דעתם ולהצביע לאובמה, בעוד שרק 8% ממצביעי אובמה אמרו כי יש סיכוי שיבחרו בסופו של דבר ברומני.

כרבע מהמצביעים הרשומים בארצות הברית כבר הצביעו בקלפי, ומבחינתם אובמה ייבחר לכהונה שנייה בבית הלבן. 52% מהקולות של המצביעים בהצבעה המוקדמת הלכו לנשיא המכהן, לעומת 43% אחוזים שהצביעו עבור רומני.

עם זאת, עורכי הסקר מביעים הסתייגות ממתן הניצחון לאובמה ואומרים כי המדגם הזה אינו מייצג מכיוון שדמוקרטים נוטים להצביע יותר בהצבעה המוקדמת מאשר הרפובליקנים.

ראש עיריית ניו יורק הודיע על תמיכתו באובמה

הנשיא המכהן ברק אובמה זוכה כעת לרוח גבית נוספת, ויש שיאמרו מפתיעה מכיוונו של ראש העיר ניו יורק מייקל בלומברג. הפוליטיקאי העצמאי שזוהי הקדנציה השלישית שלו אמר לאחר שמתח עד כה ביקורת נגד מדיניותו של אובמה בנושאים שונים, כי בימים האחרונים החליט לתמוך בהמשך כהונתו של אובמה כנשיא. "האקלים שלנו משתנה" ציין בלומברג והסביר את החלטתו בכך שאובמה נתן מענה לנושאים אקולוגיים שאפשר שנזקיהם גרמו לסופה "סנדי" שהמיטה נזק רב על עירו.