ארה"ב: אובמה הצביע בהצבעה מוקדמת

בעוד 11 ימים ייפתחו הבחירות הדרמטיות לנשיאות ארצות הברית, אך מסתבר שישנם כמה אנשים שכבר לא יכולים לחכות - ובהם הנשיא עצמו. ברק אובמה הגיע הלילה לקלפי בשיקגו והצביע בהצבעה מוקדמת. הוא עודד את תומכיו לנהוג כמוהו והתבדח עם העיתונאים: "איני יכול לספר עבור מי הצבעתי"

הצביע בהצבעה מוקדמת. אובמה, ארכיון (AP)

הבחירות לנשיאות ארצות הברית יחולו רשמית רק בעוד 11 ימים, אך הנשיא המכהן ברק אובמה לא מבזבז זמן והצביע כבר הלילה בהצבעה מוקדמת בעיר שיקגו. במטה אובמה עושים מאמצים רבים על מנת לשכנע את הבוחרים הפוטנציאליים להגיע לקלפיות עוד בטרם יום הבחירות ואף משוכנעים: לאובמה יתרון ניכר בקרב המצביעים המוקדמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעיני כלי תקשורת רבים הגיע הנשיא לקלפי בשיקגו והתבקש על ידי עובדת המקום לחתום על מספר מסמכים ולהציג בפניה את רישיון הנהיגה שלו. רק לאחר שבחנה את פרטיו ארוכות התירה לו לגשת לעמדת ההצבעה. "אני שמח שחידשתי את הרישיון שלי", התבדח הנשיא.

"איני יכול לספר לכם עבור מי הצבעתי", המשיך אובמה להתלוצץ, "אך מישל אמרה כי הצביעה עבורי". ברק אובמה הוא נשיא ארצות הברית הראשון להצביע אי פעם בהצבעה מוקדמת. גורמי ממשל מעריכים כי כ-35% מהמצביעים צפויים לגשת לקלפיות עוד לפני יום הבחירות שיחול ב-6 בנובמבר.

סקר: יתרון קל לרומני

"אנו מקווים כי ההצבעה המוקדמת של הנשיא תעביר מסר לאנשים ברחבי המדינה שהצבעה מוקדמת היא דבר מומלץ", אמרה דוברת מטה הבחירות שלו ג'ן פסקי. "לנשיא חיים עמוסים, וכך גם לאמריקנים רבים. הם צריכים לאסוף את ילדיהם ולעבוד במשמרות כפולות וזו אפשרות נהדרת עבורם לקחת חלק בתהליך", הוסיפה.

בנאום שנשא בפני תומכיו במדינת אוהיו המתנדנדת מוקדם יותר השבוע אמר אובמה: "בעוד בשבועיים אזרחי ארצות הברית ילכו להצביע, אך פה באוהיו אתם יכולים להצביע מוקדם. פה באוהיו אתם יכולים להצביע מיד בתום האירוע הזה".

סקרים אחרונים מצביעים על כך שהמועמד הרפובליקני מיט רומני מצמצם את הפער מהנשיא אובמה במספר מדינות מפתח, שעשויות להכריע את גורל הבחירות. הסקר האחרון של סוכנות הידיעות רויטרס העניק לרומני קל על פני אובמה בספירה כלל ארצית, עם 47% תמיכה, לעומת 46% לנשיא. אתמול זכה הקמפיין של אובמה לדחיפה נוספת כאשר שר ההגנה האמריקני לשעבר קולין פאוול, שכיהן תחת ממשל בוש הבן, הודיע על תמיכתו בנשיא לכהונה נוספת בבית הלבן.