קריאת כיוון: הרומן של אובמה עם הטלפרומפטר

אחרי שנתפס עייף ולא מספיק מוכן בעימות הראשון, אובמה מתכונן לסיבוב שני מול רומני. יריביו לועגים: הוא אינו מסוגל להתעמת בלי המכשיר שמקרין לו טקסטים. האם הנשיא התמכר לנאומים שנכתבו מראש? מכשיר הטלפרומפטר שמוכר לכל מגיש עומד במרכז הדיון, ואסף יחזקאלי מגלה כמה פרטים שאולי לא ידעתם עליו - ועל הבוס שלו

דורשים ממנו להיות מדויק, רהוט, לשלוט בעובדות, וגם להיראות כמי ש"יודע לדבר יפה". מה שנכון לכל דובר, נואם או מנהיג, נכון שבעתיים לנשיא ארצות הברית ברק אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעידן האינטרנט והטלוויזיה, אסור לנשיא להיתפס לא מוכן ועוד יותר אסור לו לגמגם. ברק אובמה פספס בנקודה הזאת בעימות הראשון שלו מול מיט רומני, והיו שתלו את הבעיה בהתמכרות שלו לשימוש במכשיר ה-Tele-Prompter.

ההמצאה החביבה הזאת מאפשרת לנואמים לקרוא טקסט שמתגלגל מול עיניהם, ולמגישי חדשות לקרוא את הטקסט שמוקרן לנוחיותם בתוך עדשת המצלמה - כמובן עד שקורים דברים שאי אפשר להיערך אליהם מראש, כמו שידור חי (במקרה של מגישים) או שאלה מכשילה של היריב (במקרה של עימות בין פוליטיקאים).

והנה, משהו השתבש אצל אובמה, ומיד יצאו הפרשנים והמבקרים במחול עוקצני בעניין. איך עובד המכשיר? ומה אומרים באמריקה על הגאדג'ט החביב הזה שאובמה "כאילו" לא יכול לחיות בלעדיו? תחשבו על זה בפעם הבאה, כשאתם רואים אותו פוזל אל הזכוכיות משני הצדדים.