הלילה העימות בין הסגנים: "ביידן יסיר את הכפפות"

פול ריאן מתייצב מולו בקנטאקי, ג'ו ביידן צריך להבריק. אובמה מצפה ממנו שפשוט יהיה - ג'ו ביידן

אחרי התבוסה של הנשיא אובמה בעימות בשבוע שעבר, ועלייתו של מיט רומני בסקרי דעת הקהל, המפלגה הדמוקרטית נושאת את עיניה לעבר סגן הנשיא ג'ו ביידן , שינסה לשנות את המומנטום ולנצח את המועמד הרפובליקני לתפקיד סגן הנשיא - פול רייאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימות בין סגני הנשיא בארצות הברית מקבל בדרך כלל יחס של תכנית בידור ולא אירוע שמספק כותרות, אבל כשהמרוץ כל כך צמוד וכל אמירה, חיוך או מעידה עשויים להטות את הכף, גם העימות הערב הופך ל"קריטי" עבור במפלגה הדמוקרטית, שעל פי הדיווח באתר "האפינגטון פוסט" האמריקני "נכנסה לפאניקה" אחרי הסקרים של פיו ורויטרס שמציגים יתרון לרומני על אובמה.

הנשיא נשאל אמש על העימות המתקרב ועל הישגיו הצולעים בעימות הקודם , ואמר שהוא לא חושב שזה יעלה לו בבחירות. לגבי העימות הערב, אמר אובמה שכל מה שג'ו ביידן צריך לעשות זה "פשוט להיות ג'ו".

"איש המספרים" נגד אחד ה"פוליטיקאים המנוסים בוושינגטון"  

"משמעות ההופעה העלובה של אובמה בעימות שנערך בשבוע שעבר היא שביידן יאלץ להבליט באגרסיביות את ההבדלים בין שתי המפלגות", אומר הפרשן הפוליטי דארל ווסט. "סגן הנשיא לא ייתן לריאן לבטא את עצמו באותה הבהירות שרומני התבטא בשבוע שעבר".

ביידן צפוי להדגיש את הירידה באחוזי האבטלה - פחות מ-%8 - ולתקוף את ריאן על התבטאות ה-47 אחוזים של רומני, ה"חור האפל" בתכנית התקציב של הרפובליקנים שכוללת הורדת מיסים מצד אחד וצמיחה מצד שני והיחס השמרני לערכי המשפחה. ב2008- ביידן התעמת עם שרה פיילין ואמר אחרי העימות שהוא לא רצה לתקוף כדי שהציבור האמריקני יחשוב שהוא "רשע נגד נשים", הפעם - "הכפפות יירדו".

ריאן בעל התדמית הקפיטליסטית הקיצונית, "איש המספרים" של המפלגה הרפובלקנית, ינסה להציג את עצמו כמתון יותר - כחלק מהמרז ולא חלק מהימין ההזוי.