העימות בין אובמה לרומני - לא סוף המשחק

בעוד שסקרים בארה"ב מראים כי המועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות מיט רומני גבר על אובמה בעימות הטלוויזיוני, יש לזכור כי הקרב התקשורתי בין השניים הוא לא סוף המשחק, והכל תלוי כעת במדינות ה"מתנדנדות". ערד ניר על הלילה הסוער בארה"ב

העימות בין הנשיא המכהן ברק אובמה למועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני נכבש לחלוטין על ידי רומני, כך על פי כל הסקרים. אבל, יש לציין כי העימותים הללו טובים בעיקר לעיסוק התקשורתי, בייחוד כאלה שיש בהם "שורת מחץ", ואז בדיעבד ניתן להסתכל עליהם כעל "נקודת מפנה" בקמפיין, שאולי גרמה לניצחון של אחד הצדדים. למרות שבעימות הנוכחי לא הייתה "שורת מחץ" - ניתן לקבוע כי העימות הנוכחי היה שייך לחלוטין למיט רומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימות לא טיפל כל כך בנושא מדיניות החוץ של ארה"ב, אלא בנושאים פנים-כלכליים. רומני הוא נציג הקפיטליזם, בעוד שאובמה נוטה לסוציאליזם. האחרון לא ידע ללחוץ על הנקודות השונות של רומני. נראה היה כי הוא עייף ולא מרוכז. רומני שלט בעימות הזה ביד רמה ללא כל צל של ספק.

למרות שהנשיא אובמה נחשב לאשף תקשורתי, ניתן לומר כי בארבע השנים האחרונות הוא הסתובב בסביבה סטרילית, גם מבחינה תקשורתית. הוא התראיין כשרצה ובחר את מראייניו, שבדרך כלל היו בעדו - בקפידה. גם האישים שעמם נפגש במהלך הקדנציה היו כאלה שפירגנו לו ברוב הזמן. עוד ניתן להוסיף, כי אובמה לא השתתף בעימות שכזה לפחות ארבע שנים, מאז אותו עימות עם ג'ון מקיין.

הכף תוכרע על ידי אחת מהמדינות ה"מתנדנדות"

לעומתו, רומני, למרות הציפיות - השתתף בשורה ארוכה של עימותים בשנתיים האחרונות בתוך המפלגה הרפובליקנית וצבר הרבה מאוד ניסיון, שאותו ניצל גם בעימות הנוכחי, שללא ספק הפיח חיים בקמפיין של רומני. אבל עדיין, גם אם נתעורר מחר בבוקר לסקר שיראה יתרון לרומני על פני אובמה - זה עדיין לא סוף המשחק. הכל תלוי כעת במדינות המפתח: פלורידה, אוהיו, ויסקונסין וקולורדו - שבה נערך העימות. צריך לשים לב למה שקורה במדינות האלה, ולפי סקר מרכזי בארה"ב - אובמה עומד כעת על 269 קולות אלקטורים, כשדרושים לו 270 כדי לזכות בנשיאות בשנית.