צפו: הנשיא אובמה מחמיא לרומני

הנשיא האמריקני והמועמד הרפובליקני יתכנסו הלילה לעימות הראשון מבין שלושה עימותים שעל הפרק - נושאי כלכלה ופנים. השניים יחליפו ביניהם האשמות, אבל זה לא היה תמיד כך. ב-2006 זה נשמע אחרת לגמרי

ברק אובמה עומד להתנגח הערב באוניברסיטה של קלורדו מול המועמד הרפובליקני, קשה להאמין שנשמע מצידו של הנשיא המכהן מחמאות על תכניותיו של המועמד הרפובליקני, אבל בעבר, לפני שש שנים, לנשיא היו פחות שערות לבנות ויותר מחמאות למועמד הרפובליקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסנטור אובמה, אמר אז בריאיון שנערך עמו ב-2006: "יש כמה רעיונות מצוינים של הרפובליקנים - למשל מיט רומני ממסצ'וסטס עם יוזמת ביטוח החובה - ביטוח שכולם קונים והממשל עוזר למי שלא יכול להרשות את זה לעצמו".

ההזדמנות של רומני לשנות את דעת הקהל

אובמה אמר בראיון שמדגיש את הדרך שעשה מאז "יוזמות נועזות שכאלה, לדעתי,המפלגה הדמוקרטית צריכה לקדם, רק אז אנו יכולים לטעון שאנו יכולים לנהל את המדינה ולא רק להעביר ביקורת מהקווים".

היום רומני בוודאי לא ידבר על ביטוח חובה, או כל מיסוי של חובה למצביעים האמריקנים, ברק אובמה, לא ירשה לעצמו להחמיא למועמד שנגדו הוא מתמודד, למרות שעל הסקרים המוקדמים, שנערכו עוד לפני שהמועמדים הגיעו לקולורדו, לנשיא אובמה, יש סיכוי טוב יותר "לנצח" בעימות", אותן הרשתות והסקרים, מנבאים לו גם ניצחון במדינות המתנדנדות - ובבחירות.

במחנה רומני דווקא מרוצים שהמועמד שלהם מגיע לעימות הלילה כ"אנדר-דוג", על פי הניו יורק טיימס, רומני משנן בעל פה משפטי מפתח ומתקפות שמיועדות להביך או לבלבל את הנשיא האמריקני, אנשיו של אובמה טוענים שהנשיא לא יתרכז במתקפות נגד רומני, אלא ידבר לקהל הצופים - קהל המצביעים.