בכירים ברשות: "רומני מתחנף ללובי הישראלי"

בכירים ברשות הפלסטינית תקפו הלילה בחריפות את הערותיו של המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני, לפיהן "הפלסטינים אינם מעוניינים בשלום". בכיר הרשות עריקאת אמר בתגובה: "הערותיו בלתי מקובלות לחלוטין"

תקף את רומני בחריפות. סאיב עריקאת (חדשות 2)

תגובות חריפות ברשות הפלסטינית להקלטה של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני, בה טען כי "הפלסטינים לא רוצים שלום ולא נראה שניתן יהיה לגבש הסכם". בכירי הרשות סאיב עריקאת וחנאן עשראווי טענו אמש בתגובה: "ההערות מסוכנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אף אחד לא ירוויח יותר משלום עם ישראל מאשר הפלסטינים, ואף אחד לא יפסיד יותר מהיעדר הסכם שלום מאשר העם הפלסטיני", אמר הלילה בכיר עריקאת לסוכנות הידיעות רויטרס.

"הערותיו של רומני הן בלתי מקובלות לחלוטין", הוסיף. לדברי עריקאת, "משמעותו של הסכם שלום עבור העם הפלסטיני היא חופש ועצמאות מהכיבוש הישראלי".

עשראווי: "רומני מתחנף ללובי הישראלי"

גם חברת הוועד הפועל של אש"ף חנאן עשראווי תקפה בחריפות את התבטאויותיו של רומני וכינתה אותן "מסוכנות". בריאיון לרשת CNN אמרה עשראווי כי "נראה שרומני מחשיב עצמו כקורא מחשבות, מאחר שהוא מתיימר לדעת מהן כוונותיו של העם הפלסטיני".

"הגיע הזמן שרומני יפסיק להתחנף ללובי הישראלי ולתורמים שלו בעזרת מכירת הזכויות של העם הפלסטינים והרס הסיכוי לשלום באזור", אמרה. היא הוסיפה כי "הערותיו של רומני הן מסוכנות ועלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמינות ולעמדה האמריקנית - לא רק במזרח התיכון אלא בעולם כולו".

גם בקרב גורמים שמרניים בארה"ב זכו הערותיו של רומני לגינויים נרחבים. עורך העיתון השמרני "וויקלי סטנדרד" כינה את דבריו של רומני "מטופשים ויהירים". דיוויד ברוקס, בעל טור שמרני בעיתון "ניו יורק טיימס" הוסיף כי "זה מה שמיליונרים שבעי רצון מעצמם אומרים זה לזה. הדברים מחזקים כל עמדה שלילית שיש לציבור נגד רומני".

רומני: אין סיכוי לשלום במזרח התיכון

אתמול פורסמה הקלטה של המועמד הרפובליקני מיט רומני במהלך נאום שנשא בכנס תומכים לפני כמה חודשים בו התייחס לסכסוך בין ישראל לפלסטינים. "הפלסטינים לא רוצים שלום ולא נראה שניתן יהיה לגבש הסכם", אמר.

"לפלסטינים אין שום אינטרס לגבש הסכם שלום והדרך לשלום נראית כמו משהו שלא ניתן להשיג", אמר רומני. לדבריו, יש כאלה שאומרים שצריך לתת לפלסטינים להקים מדינה עצמאית בגדה המערבית בתמורה לביטחון, אבל זה משהו ישראל לא תוכל להשלים עמו.

לדבריו, "אני חושב שהפלסטינים לא רוצים באמת שלום כי זה משרת את המטרות הפוליטיות שלהם הקשורות לחיסול ישראל. אז מה עושים? מקווים לאיזשהי דרגה של יציבות מתוך הכרה שהמצב הולך להישאר כמו שהוא ולא הולך להיות פתרון לבעיה".