מישל אובמה: "נעמוד לצד ברק שיוביל את המדינה"

הגברת הראשונה של אמריקה, מישל אובמה, כבשה את הוועידה הדמוקרטית בצפון קרוליינה בנאום רגשני בו סיפרה רבות על חייה האישיים. "ברק יודע מה זה אומר כשמשפחה נאבקת, הוא מכיר את החלום האמריקני כי הוא חי אותו", סיפרה

ועידת המפלגה הדמוקרטית נפתחה הלילה בצפון קרוליינה ובמוקד האירוע עמד נאומה הרגשני של הגברת הראשונה של אמריקה, מישל אובמה, שקראה לאלפי הצופים לתמוך בבעלה ולעמוד מאחריו. "נעמוד לצד האיש שיוביל אותו בבטחה קדימה", הצהירה אשת הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריה של מישל אובמה עמדו במרכז הערב גדוש הנאומים, היא התקבלה במחיאות כפיים סוערות על ידי עשרות אלפי הצופים שזכו לשמוע נאום בו התייחסה לעניינים פנים אמריקניים ולא עסק כלל במדיניות החוץ של המעצמה הגדולה בעולם. אובמה סיפרה על החששות שהציפו אותה עם הגעתה לוושינגטון מפני השינוי המשמעותי באורח חייהם של בני הזוג ומכך שבנותיהן הצעירות יסבלו מאור הזרקורים שיופנה אליהן. "דאגתי לבנותיי, אהבתי את החיים שבנינו ביחד ולא רציתי שישתנו", סיפרה.

"כשאנשים שואלים אותי אם השהות בבית הלבן שינתה את בעלי, אני יכולה להגיד שברק אובמה הוא בדיוק אותו אדם שהתאהבתי בו לפני כל השנים האלה, האיש שבחר לעבוד בשכונות מצוקה במקום לקבל את הצעות העבודה הרווחיות. בשבילו לא הכסף הוא חשוב אלא השינוי שאפשר לעשות בחייהם של אנשים".

"ברק מכיר את החלום האמריקני - הוא חי אותו"

הגב' אובמה ציינה כי היא ממשיכה לראות את הדאגה בעיניו של בעלה הנשיא ואת הנחישות הרבה שהוא מפגין גם ארבע שנים לאחר שנכנס בשערי הבית הלבן. "הוא תמיד אומר שחייבים להמשיך לתקן את העוולות וכי יש לנו עוד הרבה דברים לעשות", סיפר מישל שנעצרה על ידי הקהל המשולהב שזעק בקול אחד: "ארבע שנים נוספות".

במהלך הנאום, שפנה בעיקר אל המשפחות האמריקניות ממעמד הביניים, הדגישה מישל את העובדה שהשניים לא הגיעו מרקע מבוסס אף הם. "כשברק חושב על הצלת הכלכלה הוא חושב על אנשים כמו אבי ועל משפחתו, הוא יודע מה זה אומר שמשפחה נאבקת. הוא מכיר את החלום האמריקני - כי הוא חי אותו".

"אם אנחנו רוצים להעניק בסיס איתן לחלומות ילגינו אז אנחנו צריכים לעבוד כפי שלא עבדנו מעולם ולעמוד יחד למען האיש שניתן לבטוח בו להוביל את המדינה הזאת - בעלי, הנשיא, ברק אובמה", סיכמה הגברת הראשונה לקול תרועות הקהל המשולהב.