בנו של הנרצח בפיגוע: "מי ילווה את שרה לחופה?"

מאות חברים ובני משפחה ליוו את יעקב ונתנאל ליטמן בדרכם האחרונה. השניים נרצחו אתמול בפיגוע ירי בדרום הר חברון והובאו למנוחות הלילה בהר המנוחות בירושלים. בלוויה השתתפו גם נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש עיריית ירושלים ניר ברקת. "עוד הספקת לשאול אותנו אם הכל בסדר", ספד אחיו של נתנאל

מאות ליוו אותם בדרכם האחרונה

יעקב ונתנאל ליטמן ז"ל שנרצחו אתמול בפיגוע הירי בדרום הר חברון, הובאו הלילה (מוצ"ש) למנוחות בהר המנוחות בירושלים.כאלף בני משפחה, חברים ומכרים ליוו את האב והבן בדרכם האחרונה. בלוויה השתתפו גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת והרב הראשי דוד לאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דביר, בנו בן ה-16 ששהה עם בני משפחתו שנרצחו ברכב ספד לאביו ואחיו: "אבא, מי ינהיג אותנו? מי ידריך אותנו? מי ילווה את שרה לחופה? איך אני אמור לעשות קידוש במקומך בשבת?", אמר. "צר לי עליך אחי, איך אפשר להגיד את השם שלך נתנאל חי? היית בשבילי אח גדול, בכל בקשה היית עוזר לי. מי יעזור לי עכשיו? היית מסור להצלת חיי אדם, גם כשראית את אבא מוטל לפנייך דיווחת למד"א ואמרת שיש הרוג אחד. עוד הספקת לשאול אותנו אם הכל בסדר . חייך נקטעו תוך כדי בדיקת חיים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא דברי הספד בלווייתם של הרב יעקב ונתנאל ליטמן ז״ל שנרצחו אתמול בסמוך לעתניאל. ״כמה פשטות וכמה עוצמה יש במי שבוחר ללמד ילדי כיתה א׳, איזה תחושת שליחות, איזו מסירות, איזו מחויבות עמוקה, אהבה ואמונה״. הנשיא ציין בכאב את גבורתו של נתנאל, הבן שהתנדב במד״א, ״כמו שעשית כמתנדב במד״א. ברגעי הכאב וההלם עוד המשכת להציל חיים עד שפגעו בך המרצחים הארורים.״

היו בדרך לאירוע לקראת חתונת הבת

נתנאל, החל להתנדב במד"א כמגיש עזרה ראשונה בגיל 15. עם היוודע דבר הירצחו פרסם הארגון הודעת הספד לנתנאל. "הפנים של הילד הזה העידו על האופי המיוחד שלו", סיפר נתנאל בן שי, אחראי נוער מד"א בקרית ארבע. "אנחנו עדיין לא מעכלים שלקחו מאתנו את נתנאל שנתן את כל כולו למד"א עד לכתו בטרם עת. יהי זכרו ברוך."

יעקב ונתנאל נרצחו לאחר שיריות נורו לעבר מכוניותיהם סמוך לעותניאל שבדרום הר חברון. השניים היו בדרכם לאירוע משפחתי לקראת חתונת הבת. כוחות מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בהם פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותם במקום. אם המשפחה ובנם בן ה-16 נפצעו קל באירוע ופונו לקבלת טיפול רפואי. שלושת הבנות שהיו גם כן ברכב לא נפגעו מהירי אך לקו בחרדה ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה.