בן 71 נפצע קשה בפיגוע דקירה בנתניה

מחבל פלסטיני מטול כרם דקר גבר בן 71 שהלך ברחוב עם אשתו, ופצע אותו באורח קשה. התוקף נורה על ידי שוטרים ונוטרל, וכוחות הביטחון הרחיקו את ההמון שניסה לבצע בו לינץ'. הערכה: הרקע למעשה לאומני

חשד לפיגוע בנתניה: גבר כבן 71 נדקר ונפצע הערב (שני) באורח קשה בעיר. הדוקר נורה על ידי שוטר ונוטרל, ומצב חירום הוכרז באזור. כוחות רבים הוקפצו לזירה כדי לאסוף ממצאים ולסרוק אחר חשודים נוספים. נסיבות האירוע נבדקות, והרקע למקרה עדיין לא ברור אך מתחזקת ההערכה כי מדובר באירוע על רקע לאומני ולא פלילי. אדם שניסה לתקוף את הדוקר נעצר על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי החשוד הוא בן מיעוטים מאזור טול כרם, שנורה על ידי שוטר ונוטרל. כוחות גדולים של שוטרי מרחב שרון, בפיקוד תנ"צ קובי שבתאי, הגיעו לזירת האירוע, ברחוב תחכמוני פינת שדרות בנימין בעיר. עוברי אורח הורחקו מהזירה על מנת שלא יפגעו במחבל, שהועבר לחקירה.

אחד הנוכחים, שניסה לתקוף את החשוד לאחר שנוטרל, נעצר גם הוא על ידי המשטרה. עיריית נתניה הודיעה לתושבים כי "בהמשך לאירועים האחרונים תתקיים בשעה הקרובה בהוראת מנכ"ל העירייה ישיבת חירום בנושא, ולאחר הישיבה תצא הוראה מסודרת בדבר האבטחה בגני הילדים וכיוצא בזה".

"למרבה המזל, רעייתו לא נפגעה"

למד"א דווח על האירוע בשעה 17:51: חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לפצוע, גבר כבן 71, ופינו אותו לבית החולים לניאדו בעיר במצב קשה ויציב עם פצע דקירה בפלג גופו העליון. כמו כן נבדקת האפשרות כי בוצעה תקיפה נוספת בזירה סמוכה.

רז לוי, חובש בכיר במד"א שהגיע למקום, סיפר: "על המדרכה שכב גבר כשהוא בהכרה מלאה ודקור בפלג גופו העליון, הוא סיפר לנו שהוא עמד ברחוב ולפתע הרגיש מכה בגב. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח ופינינו אותו במהירות לבית החולים לניאדו כשהוא במצב קשה ויציב".

צוותים רבים הוזעקו לזירה (עד ראיה)

אנשי דוברות איחוד הצלה סיפרו כי הפצוע היה בהכרה מלאה: "רעייתו שחצתה עמו את הכביש למרבה הנס לא נפגעה וסבלה מחרדה".

זירת פיגוע הדקירה בראשון לציון (עד ראייה)

כשעתיים קודם לכן בוצע פיגוע דקירה בשתי זירות בראשון לציון: שלושה בני אדם נפצעו, בהם שניים במצב קשה. עוברי אורח ושוטרים השתלטו על המחבל, בן 19 מחברון, ומנעו מההמון לבצע בו לינץ'. הפיגוע החל באוטובוס, שם דקר המחבל תושב העיר. מאותה נקודה הוא רץ למרחק של כ-50 מטרים לכיוון אחת מהמאפיות ברחוב, שם דקר שני בני אדם נוספים.

בחנות תמרוקים סמוכה הוא ניסה לדקור את העובדת ולאחר מכן הצליחו להשתלט עליו. כאשר הוכה על ידי מספר עובדי אורח, השוטרים הכניסו אותו לחנות בגדים שם נעלו אותו עד למעצרו. בפיגוע נפצעו שני בני אדם - אישה בת כ-80 וגבר כבן 31 - באורח קשה, ואדם נוסף - צעיר כבן 26 - נפצע באורח קל. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא, יחד עם מספר נפגעי חרדה.

ניר דבורי, עזרי עמרם וגלעד שלמור השתתפו בהכנת הידיעה.