קבר יוסף: 6 מתפללים נפצעו בעימותים מול פלסטינים

יומיים בלבד לאחר שהוצת, 6 מתפללים יהודים נפצעו קל בעימותים אלימים סמוך לקבר יוסף שבשכם, לאחר שפלסטינים הציתו את רכבם. המתפללים, שנכנסו למתחם ללא תיאום ביטחוני כמקובל, חולצו מהאזור על כוחות צה"ל והמשטרה הפלסטינית

אירוע ביטחוני נוסף ביהודה ושומרון: עימותים אלימים התרחשו לפנות בוקר (ראשון) בין מתפללים יהודים לפלסטינים במתחם קבר יוסף בשכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קבוצה שמנתה כ-30 מתפללים יהודים נכנסה למתחם הקבר ללא תיאום ביטחוני. פלסטינים שהגיעו למקום החלו להתעמת עם המתפללים ובמקום התפתחו מהומות אלימות. שישה מהמתפללים נפצעו קל כתוצאה מהעימותים, ומכוניתם הוצתה בידי הפלסטינים.

בתיעוד האירוע ניתן לראות כיצד הפלסטינים מתקהלים מסביב לרכב המוצת ומשליכים לעברו חפצים נוספים. בהמשך קראו הפלסטינים קריאות: "ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה".

כוחות צה"ל והמשטרה הפלסטינית שהגיעו למקום חילצו את המתפללים, שחמישה מהם נעצרו ונלקחו לחקירת כוחות הביטחון. עורך הדין איתמר בן גביר המייצג את המתפללים קרא למשטרה לשחרר את העצורים באופן מיידי לקבלת טיפול רפואי. "לא יכול להיות שלאחר הטראומה הקשה שחוו המשטרה עוד תחזיק בהם כאשר הם זקוקים לטיפול", טען בן גביר.  

ההצתה במתחם הקבר בסוף השבוע (DOOS.PS)

האירוע התרחש יומיים בלבד לאחר שמתחם הקבר הוצת על ידי אלמונים. מושל שכם גינה את האירוע ומספר שעות לאחר מכן הצטרף גם יושב ראש הרשות אבו מאזן להודעת הגינוי ואף הבטיח כי הרשות הפלסטינית תממן את שיפוץ הקבר.

המהומות במתחם הקבר, לפנות בוקר