מה לדמוקרטיה ולעידוד שאהידים?

פעיל פלסטיני שהשתתף בשדולת שתי המדינות בכנסת שיגר מייל בתפוצה רחבה שבו הביע עמדות קיצוניות לנוכח המצב הביטחוני. בין מקבלי המייל הנפיץ – גם עמיתיו הישראלים שהופתעו מתוכנו. "אנו צופים בהערצה את היצירתיות וההקרבה של העם הפלסטיני", כתב הבכיר שקרא לשבש את חייהם של החיילים והמתנחלים

וואליד סאלם, ארכיון (חדשות 2)

וואליד סאלם הוא פעיל פלסטיני מוכר המכהן כמנכ"ל המכון הפלסטיני לדמוקרטיה ופיתוח, הממוקם במזרח ירושלים. הוא נחשב לאדם מתון, לכן הוזמן לפני יותר משנתיים לשדולה של הכנסת למען פתרון שתי המדינות. אלא שגל הטרור האחרון גרם לו להשמיע דעות קיצוניות, שלא יתקבלו באהדה בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הגעתו לכנסת הוא החליף כרטיסי ביקור עם הישראלים בחדר. הם צורפו לרשימת התפוצה של המכון - ולכן גם קיבלו ממנו במהלך היום את המייל הבא: "אנו צופים ברוב הערכה והערצה ביצירתיות של העם הפלסטיני ועל הקרבתו הבלתי נדלית". כך כתב הבכיר שנחשב למתון - באחת התקופות המתוחות ביותר שידעה ירושלים בשנים האחרונות.

"אנו מברכים את הקדושים המעונים השאהידים, הפצועים ובני משפחותיהם", הוסיף סאלם. הוא הביע את הערכתו על "הרפלקסים של אלתור, ספונטניות ותגמול" של הפלסטינים בימים האחרונים וקרא לשבש את חייהם של החיילים והמתנחלים "בתוך יישוביהם".