הוחלט: בתיהם של 5 מחבלים ייהרסו

במערכת הביטחון התקבלה החלטה להרוס את בתיהם של חמשת רוצחי בני הזוג הנקין, הרב נחמיה לביא, אהרן בניטה, דני גונן ומלאכי רוזנפלד ז"ל. בתוך כך הוסכם בקבינט לאשר גם הרס בתי מחבלים שפצעו ולא רק את בתיהם של מחבלים שרצחו. לבני המשפחות יינתנו 48 שעות לערער לבג"ץ על ההחלטה

בני משפחותיהם של 5 רוצחים פלסטינים יקבלו הערב (שלישי) הודעה על ההחלטה להרוס את בתיהם במסגרת הצעדים למלחמה בגל הטרור - שגבה היום את חייהם של שלושה בני אדם בחמישה פיגועים. מדובר ברוצחי בני הזוג נעמה ואיתם הנקין, הרב נחמיה לביא (לוי), אהרן בנט בניטה, דני גונן ומלאכי רוזנפלד ז"ל. לבני משפחות הרוצחים ניתנת האפשרות לערער על ההחלטה לבג"ץ בתוך 48 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בני הזוג הנקין, בשנות ה-30 לחייהם, נרצחו לפני 12 יום בפיגוע ירי בשומרון. השניים נפגעו בשעה שנסעו ברכבם בין אלון מורה לאיתמר עם ארבעת ילדיהם - בני 9, 7, 4 ו-4 חודשים. המחבלים ירו לעבר הרכב ולאחר מכן עצרו וירו בהורים מטווח קרוב מאוד. בשבוע שעבר הותר לפרסום כי נעצרה החוליה שביצעה את פיגוע הירי הרצחני.

נעמה ואיתם הנקין ז"ל (הצלה ואיו"ש)

יומיים לאחר מכן נרצחו הרב נחמיה לביא (לוי), תושב ירושלים בן 41, ואהרן בניטה, תלמיד ישיבה בן 21 מירושלים - בפיגוע דקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. המחבל התנפל על בני הזוג בניטה ובנם התינוק בסכין. הרב לביא שמע את הצעקות מביתו, ירד לרחוב כדי לסייע ונדקר למוות.

בסוף חודש יוני האחרון נרצח מלאכי משה רוזנפלד, תושב כוכב השחר בן 26, בפיגוע ירי בצומת שבות רחל בבנימין. שלושה צעירים נוספים שישבו עם רוזנפלד ברכב נפצעו באורח בינוני. כמעט חודש לאחר מכן הותר לפרסום שנעצרה תשתית חמאס שעמדה מאחורי הפיגוע.

דני גונן ז"ל (מתניה אהרונוביץ, מכון תצפית, פייסבוק)

כעשרה ימים לפני פיגוע הירי בשבות רחל נרצח דני גונן, תושב לוד בן 25, בפיגוע ירי סמוך להתנחלות דולב בבנימין. המחבל ניגש לגונן ולאדם נוסף שהיה עמו בדרכם של השניים חזרה מרחצה במעיין באזור. הוא שוחח עמם ולפתע שלף אקדח וירה לעברם. כתוצאה מהירי נהרג גונן וחברו נפצע. כשלושה שבועות לאחר הרצח נעצר המחבל בקלנדיה.