המשטרה תמליץ: להטיל סגר על כפרים ושכונות במזרח ירושלים

בעקבות רצף פיגועי הטרור שפוקד את ישראל ביממה האחרונה, ימליץ מ"מ מפכ"ל המשטרה לראש הממשלה וראשי מערכת הביטחון בדיון הקבינט שיכונס היום להטיל סגר עם שכונות וכפרים במזרח העיר. השר ארדן שוקל את ההצעה וגם הקלה של קבלת רישיונות לכלי ירייה

סגר יוטל על חלק משכונות מזרח העיר? (הלל מאיר, סוכנות תצפית)

המשטרה תמליץ להטיל סגר על חלק משכונות וכפרי מזרח ירושלים: עקב התגברות אירועי הטרור בבירה ביממה האחרונה, צפוי ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, להמליץ לראש הממשלה בנימין נתניהו וחברי הקבינט להטיל סגר חלקי על שכונות וכפרים במזרח העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הקבינט יתכנס בשעות הצהריים לדיון מיוחד בגל הטרור המשתולל, שם צפוי ניצב סאו להמליץ על הצעדים החדשים - בתקווה שיסייעו לבלום את רצף הפיגועים, שהיום גם גבו קורבנות בנפש. עם פרוץ האינתיפאדה הראשונה, בדצמבר 1987, כבר הוטל עוצר מלא על שלוש שכונות וכפרים במזרח ירושלים: סילוואן, עיסאוויה וחלקה הערבי של אבו-טור.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, קיים הבוקר (שלישי) התייעצויות והערכת מצב מיוחדת לאור האירועים, כאשר נשקלים מספר צעדים מידיים מלבד הטלת סגר - בהם גם הקלות בקבלת רישיונות לכלי ירייה.

הצמרת הביטחונית תורה על מהלכים חדשים ללו (יונתן סינדל / פלאש 90)

"לדיון הקבינט שיתקיים היום יגיעו נציגי כוחות הביטחון עם תכניות אופרטיביות", אמר מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב בנצי סאו. "אציג בפני הקבינט תכנית מבצעית שתהלום את רצף האירועים ואת חומרתם".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, קרא למשטרה להטיל סגר על שכונות מזרח הבירה על מנת לבלום את רצף הפיגועים בעירו: "מה שקרה היום לא יעבור לסדר היום. עלינו לנקוט צעדים דרסטיים שישנו את המציאות בתוך השכונות היהודיות בירושלים. אנחנו הולכים לנקוט בצעדים שלא ננקטו עד עכשיו בתיאום עם השב"כ והמשטרה".

לוחמי מג"ב במזרח ירושלים. ארכיון (הדס פארוש/flash90)

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה כי היא תומכת בהטלת סגר על חלקה המזרחי של העיר בעקבות המצב. "תושבי מזרח ירושלים זוכרים היטב את התקופה שבה צה"ל נכנס לשם ב-67 ואם זו תהיה התשובה לגל הטרור הזה - אז זה מה שיהיה", הבהירה.

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר כי בעקבות האירועים הוא מצפה שבתום ישיבת הקבינט שתתכנס בצהרים, ייצאו החלטות והנחיות ברורות: "על אף מחבל או מחבלת לא לצאת חיים משום פיגוע, יש לאמץ את נהלי הפתיחה באש הנהוגים בארה״ב - וגם לשלול תושבות מכל תושב מזרח ירושלים המעורב בפעילות טרור".

ליברמן קרא גם להפעיל חוקי חירום ולהנהיג ממשל צבאי בכל מקום שנדרש על מנת למגר את הטרור: "אני מזכיר לרה"מ ולחברי הקבינט: במילים לא עוצרים מחבלים. ביטחון משיגים ביד ברזל!".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.