גיבור היום: עצר מחבל עם מטרייה

מיקי רחבי עובד במשרד תיווך ברחוב אחוזה ברעננה, מול בית העירייה. כשהגיע הבוקר לעבודה - החל לשמוע צרחות מתחנת האוטובוס הסמוכה - וראה מחבל דוקר תושב שהמתין בתחנה. הוא לא חשב פעמיים, לקח מטריה שהייתה לו במשרד - ויצא לנטרל אותו: "עמדתי מול המחבל פנים מול פנים - ועצרתי אותו"

נטרל את המחבל עם מטריה: אזרחי ישראל ממשיכים לגלות תושייה ולעצור את המחבלים כשהם אוחזים בסכינים בידיהם בשלל אמצעים שונים. מי שהפך בעל כורחו לגיבור היום הוא המתווך מיקי רחבי, שלא חשב שכשיגיע לעבודה שלו מול בית העירייה ברעננה, ייאלץ לנטרל מחבל באמצעות מטריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגעתי למשרד שלי ובדיוק חנה האוטובוס בתחנה", סיפר רחבי לחדשות 2 Online, "איך שהוא התחיל לנסוע שמעתי צעקות היסטריות כאילו מישהו רוצח מישהו. יצאתי מהמשרד שלי וראיתי מישהו דוקר מישהו".

בשלב הזה, רחבי לא חשב פעמים - ואחז בחפץ הראשון שהיה לידו כדי לנטרל את המחבל: "לקחתי את המטריה - הגעתי למחבל ממש פנים מול פנים, נטרלתי אותו עם המטריה. נתתי לו עם המטריה ובעטתי בו. עוד אזרחים טובים הגיעו וביחד השתלטנו עליו. אם היה לי כלי נשק הייתי יורה בו".

רחבי ביקש מראש העירייה לתגבר את האבטחה בעיר בעקבות האירוע: "אנחנו רוצים אבטחה ושתהיה אבטחה כמו בירושלים. אנחנו כמו כל עם ישראל מרגישים לא בטוחים, שראש הממשלה ייקח את זה לתשומת לבו. גם פה ברעננה הקטנה, זה מגיע גם לפה".

פצוע קל בפיגוע הדקירה; המחבל נוטרל

בפיגוע הבוקר נדקר גבר בן 32, לאחר שמחבל פלסטיני התנפל עליו בזמן שהמתין בתחנת אוטובוס ברחוב אחוזה בעיר, מול בית העירייה. המחבל נוטרל כעבור זמן קצר - ונפצע קשה. המחבל, בן 22, תושב מזרח ירושלים, שלף סכין וניסה לדקור עוברי אורח שעד מהרה השתלטו עליו, נטרלו אותו - ומנעו ממנו להמשיך ולדקור אזרחים נוספים.

הפצוע מפונה לבית החולים (חדשות 2)

מהמרכז הרפואי מאיר נמסר כי הפצוע מפיגוע הדקירה ברעננה, שמצבו הוגדר קל, הגיע לבית החולים עם פגיעות בלסת, בצוואר ובבטן. בבית החולים הדגישו כי מצבו יציב והוא מטופל בחדר טראומה. המחבל נוטרל ונפצע באורח קשה.

המחבל שרוע על הקרקע, הבוקר